Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » Анонс: Онлайн-зустріч щодо марафону «За християнську етику в кожній українській школі»
12:00 Понеділок 0 163
27-07-2020, 12:00

Анонс: Онлайн-зустріч щодо марафону «За християнську етику в кожній українській школі»

Запрошуємо координаторів з християнської етики, членів громадських організацій, духовенство різних конфесій України, педагогів, психологів, усіх прихильників християнських цінностей для підготовки та підтримки марафону. Не киваймо на інших. Якщо не ми, то хто?
Спілкування щодо початку марафону відбудеться в онлайн режимі на платформі «Цінності» в понеділок, 27 липняо 18:00. Посилання для зустрічі - https://meet.google.com/jfn-ywot-odv

Велика турбота кожної зрілої особи – це діти. З малих років дітей слід виховувати на духовно-моральних цінностях. З початку 1990-х років у вітчизняних державних школах розпочала викладатися християнська етика. За певний час були підготовлені відповідні вчителі, програми, підручники. Цей курс набрав популярності, показав високу ефективність, став улюбленим предметом сотень тисяч українських школярів. З часом ставлення до християнської етики почало змінюватися. З 2012 року, а останнім часом особливо інтенсивно, вітчизняні реформатори освіти розпочали витісняти курс «Основи християнської етики» зі школи. Предмету загрожує повне зникнення.

Схоже на те, що ми наближаємось чи вже наблизилися у питанні викладання основ християнської етики до точки неповернення. Так було з християнською етикою у США на початку 1960-х років, коли вона була вилучена з державної школи. Негативні наслідки цього кроку в США відчуваються до сьогоднішнього дня. Так відбувається у 2020 році в Україні.

У суспільстві, де переважна більшість християн, у суспільстві, в якому абсолютна більшість платників податків – християни, у класах, де абсолютна більшість школярів – християни різних конфесій, нашим дітям «вдовбують» не доведену гіпотезу Дарвіна про еволюцію, їм немає можливості вивчати основи християнської етики, формувати альтернативний світогляд. Це парадокс сучасного вітчизняного суспільства. Так бути не повинно. Основи християнської етики мають викладатися в кожній школі, у кожному класі.

Для збереження і поширення курсу «Основи християнської етики» розпочинається Всеукраїнське мотиваційне дійство-марафон «За християнську етику в кожній українській школі». 

Марафон добровільний, всеукраїнський, довготривалий, мотиваційний, спрямований на результат.

Марафон  приурочений до 1032-ї річниці хрещення Київської Русі – України (28 липня 2020 р.) та до Всесвітнього року Біблії (23 листопада 2020 року).

Марафон має розпочатися 28 липня у День хрещення Київської Русі – України, св. Володимиром і завершитися  4 жовтня на  День Учителя. 23 листопада планується Міжнародна онлайн-конференція до Всесвітнього року Біблії.

Ініціатори марафону:         
  • Члени громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів з духовно-морального виховання»,
  • Члени громадської організації «Українська асоціація педагогів-християн»,
  • Учасники Всеукраїнської науково-просвітницької платформи «Цінності»,
  • Редколегія та читачі християнського духовно-просвітницького часопису «Слово вчителю».
Зображення: galnetЗалишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий