Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Перший день святкувань на честь Матері Божої Бердичівської (оновлено: фото та відео)
20:00 Субота 0 824
18-07-2020, 20:00

Перший день святкувань на честь Матері Божої Бердичівської (оновлено: фото та відео)

У суботній вечір, зазвичай, подвір'я і площа перед Санктуарієм наповнюється галасливими паломниками, гостями та парафіянами. Однак цього року було інакше.
ФОТОГАЛЕРЕЯ


Стільці пораховані та розставлені з дотриманням дистанції, відбувалося вимірювання температури тіла на вході та потрібно було пред'явити перепустку.


Групи паломників нараховували до десятка осіб. Єпископ Віталій Кривицький SDB, коли вітав паломників, підкреслив, що цьогорічні паломництва характеризуються "не кількістю, а якістю". Мала група паломників несла у своїх серцях наміри всіх, хто не міг цього року вирушити у дорогу та бути на святі у Бердичеві.


Крім традиційних груп паломників, також прибули паломники з Білої Церкви, Першотравенська, Новограда-Волинського.


Цього року ціле свято виглядало по-іншому. Свята Меса на подвір'ї храму, ікона Матері Божої на балконі над входом до храму. Місця зарезервовані лише для обмеженої кількості священиків, монахів та монахинь, а також представників паломництв. Натомість з парафіяльної спільноти учасники святкової Євхаристії обирались за допомогою лотереї.


Святкову Євхаристію очолив єпископ Павло Гончарук, Ординарій Харківсько-Запорізький. У проповіді владика підкреслив, що радість Марії, до Якої сьогодні приходимо, мала своє джерело в Бозі. Звертаючись до всіх присутніх він запитав: чи маємо радість у серці?

Єпископ також пригадав євангельський уривок про те, хто є матір'ю, сестрою чи братом Ісуса. Це ті, хто виконують волю Отця. Ісус бачив реалії людей того часу, бачив поділи серед них, а також у них самих. Серед цього всього галасу Ісус звертає увагу на конкретну людину, на мене, приходить відновити відносини Бога з людиною. "Якщо хочеш прославити Бога - будь щасливим", - підкреслив єпископ Павло. Аби бути щасливим потрібно побачити свої потреби, причини свого смутку, бо вони врешті нам покажуть, що нас віддаляє від Бога. Бо повноту радості може дати лише Бог. Шукаючи Його, Його волю віднайдемо цю повноту.


На завершення єпископ розповів історію зі свого життя із взуттям для багатодітної родини, яка підтверджує те, як важливо піддаватись натхненням і робити добро. Це приносить справжню радість.

ВІДЕОЗАПИС ПРОПОВІДІ ЄПИСКОПА ПАВЛА ГОНЧАРУКА


Традицією для Санктуарію на час карантину став Заклик до Матері Божої Бердичівської. Цього вечора ця молитва лунала на подвір'ї монастиря. Єпископ Віталій Кривицький, очолюючи молитву, від імені всіх паломників та тих, хто єднався у молитві через трансляції у спонтанній молитві віддав у Материнські руки Богородиці всі наміри. Після традиційного десятку Розарію та співу Flos Carmeli, ікону забрали з балкону. 

Нагадуємо, що центральні урочистості у неділю, 19 липня, на честь Матері Божої Бердичівської очолить кардинал Конрад Краєвський. Трансляцію можна дивитись за допомогою Телебачення Віковічного Слова.  

Повний запис трансляції - ТУТ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 18:50 Вівторок 0 184 Відкриття проєкту «Запобігання, протидія та боротьба з COVID - 19 у Харкові» «Карітас-Спес-Харків» у співпраці з консульством Республіки Польща у Харкові відкрили чергову ініціативу, що покликана допомогти малозахищеним верствам населення, що постраждали внаслідок пандемії.