У сирійському Алеппо відбулась реконсекрація маронітської катедри з ХІХ століття. Святиню сім років тому знищили джихадисти, які намагались знищити всякі сліди християнства в місті. Відбудова стала можлива завдяки Папському товариству Допомога Церкві в потребі, яке перерахувало 400 тис. євро.
Малочисельна спільнота сирійських християн не змогла би здійснити реконструкцію без наданої допомоги. До війни в Алеппо жило орієнтовно 180 тис. сповідників Христа, сьогодні ж їх - у шість разів менше. «Реконсекрація це знак надії та відродження, не лише матеріального, а насамперед відродження спільноти, яка не дала злу перемогти себе», — вважає архієпископ Джозеф Тобджі.Відбудова дає людям надію
«Ми є, ми ще живемо — це новина, яку передаємо сьогодні всьому світу у зв’язку з реконсекрацією нашої катедри. Не зважаючи на великий спад кількості християн у Сирії, що викликаний головно крайньою бідністю, ми далі є спільнотою, нам вдалося зберегти віру. Те, що вже не падають бомби, не означає, що стало легше. Війна була страшна, але зараз відбувають речі, ще гірші за бомбардування. Нас знищують економічні санкції, які ведуть до бідності населення, — розповідає архієпископ. Урядовець заробляє майже 20 євро щомісяця, тому легко уявити, як важко прожити його родині. Також бракує ліків та медичного захисту, всілякого роду техніки, у тому числі рільницької. Це призводить до того, що багато осіб бачать майбутнє в темних кольорах. Тому багато людей виїхало або думає про виїзд. Хочуть втекти від голоду та врятувати свої родини. Прошу наших братів та сестер у всьому світі про молитву за нас. Молитва має велику силу, дає змогу переступити через обмежені можливості людини — це сам Бог, Який діє».
Переклад КМЦ за Vatican News
Зображення: Twitter