Приймаючи у середу, 22 серпня 2018 року, перед початком загальної аудієнції учасників зустрічі, яку організувала Міжнародна мережа законодавців-католиків, Папа Франциск поділився думками про те, яким шляхом мусить прямувати християн-політик.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.За словами Його Святості, християнський політик, насамперед, покликаний «покірно та сміливо старатися бути свідком» віри, компетентно пропонуючи «законопроекти, послідовні з християнським баченням людини й суспільства». Особливо ті, хто залучений у розвиток спільного блага, «можуть і повинні робити свій внесок у ключове питання релігійної свободи».
Проблема дискримінації та переслідувань
Цьогорічна зустріч політиків-католиків зосереджена саме на темі свободи віровизнання й сумління. Тому Папа процитував уривок із декларації «Dignitatis humanae» 1965 року, де йдеться про існування режимів, які, «хоч і визнають у своїх конституціях свободу релігійного культу, докладають зусиль до того, щоб відвести громадян від визнавання релігії та зробити складним і небезпечним життя релігійних громад».
За словами Його Святості, сьогодні «згущуються нові хмари». У регіонах, позначених фундаменталізмом, «трагічно погіршилося становище християн та інших релігійних меншин». Ідеться про терени, уражені загостренням «нетолерантних, агресивних і насильницьких позицій», які викликали й підтримують «дискримінації, утиски та справжні переслідування, що не завжди знаходять адекватну відповідь з боку встановленої влади».
Фундаменталізму не подолати екстремізмом
Зважаючи на це, Папа підкреслив, що є дві «протилежні, але однаково небезпечні» для релігійної свободи та свободи сумління ідеології: «секуляристський релятивізм» і «релігійний радикалізм», насправді псевдорелігійний. Потрібно також запобігти небезпеці «боротися з екстремізмом і нетолерантністю, відповідаючи на них тими самими екстремізмом і нетолерантністю, зокрема в постановах і словах».