Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Молитва, вбогість і терплячість – три опори богопосвяченого життя
11:35 Неділя 0 265
6-05-2018, 11:35

Папа: Молитва, вбогість і терплячість – три опори богопосвяченого життя

4 травня 2018 року Папа Франциск прийняв у Ватикані учасників Міжнародного симпозіуму, присвяченого майбутньому чернечих орденів і згромаджень. Симпозіум організували Конгрегація інститутів богопосвяченого життя і Товариство апостольського життя. Його Святість указав на три опори богопосвяченого життя: молитву, вбогість і терплячість. Він наголосив, що в наш час потрібно мати справжні критерії для розпізнавання того, що відбувається, аби не загубитись у сучасному світі, де коїться чимало злого.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

В імпровізованій промові Понтифік жартома сказав, що Святий Дух діє як «стихійне лихо», бо ніколи не втомлюється бути креативним. Це проявляється у виникненні нових форм богопосвяченого життя й нових харизматичних дарувань. За словами Папи, Святий Дух, творець різноманітності, водночас творить єдність Христового Тіла – Церкви.

Першою опорою богопосвяченого життя Папа Франциск назвав молитву. Молитва полягає в тому, щоби «завжди повертатися до первісного поклику», пояснив він, «повертатися до Того, Хто покликав». У богопосвяченому житті молитва стає повітрям, яке дозволяє нам дихати покликанням, дозволяє оновлюватись. Без цього повітря неможливо бути добрими богопосвяченими особами. Можемо бути добрими людьми, християнами, католиками, які трудяться в багатьох церковних ділянках, але посвяту Господові потрібно постійно відновлювати в молитві, у зустрічі з Богом. Молитва спонукає діяти тільки для Господа, а не заради власних інтересів або для тієї організації, до якої належимо. «Церкві потрібні чоловіки й жінки, які моляться в цей нелегкий для людства період», – наголосив Його Святість.

Друга опора богопосвяченого життя – вбогість. Папа особливо звернув увагу на цей аспект у переконанні, що «якщо немає вбогості, богопосвячене життя не приносить плодів». «Маленькі спокуси проти вбогості завдають шкоди всьому богопосвяченому життю». Його Святість зазначив, що світський  дух існує і в чернецтві, і до нього ведуть три сходинки: гроші, марнославство й гордість. Перша сходинка – це прив’язаність до багатства і грошей. «Якщо будемо пильними щодо цієї спокуси, то не перейдемо на наступні дві сходинки», – наголосив він.

Третя опора, важлива для богопосвяченого життя, – терплячість. Бути терпеливими як Ісус, починаючи з малих, незначних речей: з толерантності до інших, усмішки замість скандалу, жертви своїм життям.

Терпляче потрібно ставитися й до браку покликань до богопосвяченого життя. Чернечі згромадження чи провінції, які не мають терпеливості, вирішують піддатися, так би мовити, «духовній евтаназії»: остаточно закривають новіціат, продають майно й очікують «доброї смерті».

Розповідаючи про конкретні ситуації, Папа закликав зберігати віру за прикладом старозавітного Авраама, якому, незважаючи на його похилий вік, Господь обіцяв численне потомство. 

«Господь запрошує бути терплячими, сподіватись і прямувати вперед», – сказав Папа Франциск учасникам симпозіуму про майбутнє богопосвяченого життя.

За темою:
Папа: Не можемо приступити до Христа, висуваючи умови
Папа: Єпископи покликані захищати віру своєї пастви
Папа: Віра передається любов’ю та свідченням

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:29 Субота 0 58 Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» Отець Ганс Цольнер SJ, президент Центру захисту неповнолітніх Папського Григоріанського університету та член Папської комісії захисту неповнолітніх, розповідає про зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, яких і надалі докладає Церква після лютневої зустрічі у Ватикані.