Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Любов не може бути зарезервованою лише для особливих моментів
12:01 Понеділок 0 384
7-05-2018, 12:01

Папа: Любов не може бути зарезервованою лише для особливих моментів

Бог любить нас в Ісусові Христі, Який закликає нас любити одне одного так, які Він нас любить. Але для цього наше серце повинно уподібнюватися до Христового. На цьому наголосив Папа Франциск перед молитвою «Царице Неба» у неділю, 6 травня 2018 року коментуючи слова Ісуса, якими Він заповідав Своїм учням: «Перебувайте в моїй любові».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Жити в потоці Божої любові, оселитися в ній назавжди – це передумова для того, щоби наша любов не втратила в дорозі жар і відвагу. Так само й ми повинні з вдячністю приймати любов, яка походить від Отця, та перебувати в цій любові, стараючись не віддалитися від неї через егоїзм і гріх. Це зобов’язувальне завдання, але не неможливе», – наголосив Понтифік, підкреслюючи, що для цього, насамперед, важливо усвідомити, що Христова любов – «це не поверхневий сентимент, а фундаментальна настанова серця».

Ісус каже: «А в любові моїй пребуватимете, коли заповіді мої будете зберігати, як і Я зберіг заповіді мого Отця і в Його любові перебуваю». Це означає, що любов «здійснюється у щоденному житті» через наші дії, бо інакше є лише «чимось примарним». Любов «конктретна». А заповіді, які треба зберігати, Ісус підсумовує словами: «Аби ви любили одне одного, як Я вас полюбив!».

Христос неодноразово, як зауважив Папа, вказував на те, ким є той, кого ми повинні любити не на словах, але на ділі. Ним є той, «кого зустрічаю на своїй дорозі» і хто «своїм обличчям та своєю історією кидає мені виклик», спонукаючи «своєю присутністю» вийти за межі власних інтересів. Це той, хто очікує моєї «готовності вислухати і пройти частину дороги разом». І «якщо перебуваю в єдності з Ісусом, Його любов зможе досягнути іншого та притягнути його до Себеі».

«Ця любов до інших не може бути зарезервованою для особливих моментів, але повинна ставати постійною в нашому житті. Тому ми покликані, наприклад, з любов’ю оберігати похилих віком, немов цінний скарб, навіть якщо вони створюють економічні труднощі чи спричиняють незручності. Ось чому хворим, навіть на останній стадії життя, ми повинні надавати всю можливу допомогу. Ось чому діти, що мають народитися, завжди повинні бути прийнятими. Ось чому, врешті-решт, необхідно завжди захищати та любити життя, від зачаття до природного згасання. У цьому полягає любов», – сказав Понтифік.

Підкресливши, що «Бог любить нас в Ісусі Христі, Який заповідає нам любити одне одного так, як Він нас полюбив», Папа наголосив на тому, що «ми не зможемо це виконати, якщо не маємо в собі Його ж серця». І саме Пресвята Євхаристія, «брати участь в якій ми покликані щонеділі», повинна формувати всередині нас «Христове серце».

«Нехай же Пречиста Діва Марія допомагає нам перебувати в Ісусовій любові та зростати в любові до всіх, особливо, найслабших, щоб якнайповніше відповісти на наше християнське покликання», – побажав Його Святість, очоливши проказування молитви «Царице Неба».

Уділивши прочанам своє Апостольське благословення, Папа зазначив, що напередодні в Аахені (Німеччина) була проголошена блаженною мати Клара Фей, засновниця Згромадження Сестер Убогого Дитяти Ісуса. «Дякуймо Богові за цього ревного свідка Євангелія, чуйну виховательку злиденної молоді», – закликав Папа, скерувавши далі думку до Центральноафриканської республіки:

«Заохочую молитися за населення ЦАР – країни, яку я мав радість відвідати і яку ношу у своєму серці, де цими днями трапилися серйозні випадки насильства, спричинивши чимало жертв і поранень, між яким – священик, – сказав він. – Нехай же Господь, за заступництвом Діви Марії, допоможе всім сказати “ні” насильству та помсті, аби разом будувати мир».

За темою:
Папа до гвардійців: Секрет успіху вашої служби – в єдності з Христом
Папа: Єпископи покликані захищати віру своєї пастви
Папа продовжив мандат Особливого делегата при Мальтійському Ордені

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:52 Середа 0 35 Папа: долати обмеженість власних категорій і відкриватись на Святого Духа Звертаючись до вірних під час загальної аудієнції, Папа Франциск розповів про подію, описану в Діяннях Апостолів, яка сталася зі святим Петром і змінила його самого та хід євангелізації.