Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 31 травня – свято Відвідин Пресвятої Діви Марії
08:00 Вівторок 0 1 127
31-05-2022, 08:00

31 травня – свято Відвідин Пресвятої Діви Марії

Між урочистостями Благовіщення і Народження Йоана Хрестителя, Церква святкує євангельську подію, коли Діва Марія прийшла у дім святої Єлизавети.
Зустріч двох жінок згадується, як друга таємниця радісної частини Розарію, а величальний гімн Марії увійшов в щоденну вечірню молитву Літургії годин.

Подорож Марії до своєї родички Єлизавети описує перший розділ Євангелія від Луки (Лк 1, 39-56). Після Благовіщення, Марія з поспіхом вирушає в доволі довгу дорогу (бл. 150 км), до гірської околиці, в місто Юди (пор. Лк 1, 39). Прийнято вважати, що це було місто Ейн-Карем (або Айн-Карім), в 6 км від Єрусалима, але припускають, що це могло бути і місто Хеврон. З певністю можна сказати, що дорогу Марія долала пішки, ймовірно долучившись до якоїсь прощі.

Відвідування Єлизавети Марією, не було якимось виразом недовіри Божому Посланцю та перевіркою його слів, оскільки сама Єлизавета, будучи під дією Святого Духа, промовляє: «….щаслива та, що повірила» (Лк 1, 45). Після привітання Діви Марії, здригнулася дитина у її лоні й Єлизавету наповнив Святий Дух.

Церковна традиція говорить, що саме в цей момент, Йоан був помазаний Святим Духом на особливе служіння – приготувати Господу дорогу. Йоан – голос волаючий в пустелі – як і його батько Захарія, не міг ще говорити. Але пророцький дух, який після народження Йоана буде промовляти через Захарію, а згодом і через Йоана, сповнює його матір у момент її відвідин Марією.

У відповідь на слова Єлизавети, Марія промовляє гімн, тканий зі слів Святого Писання і який передбачує, що «… віднині блаженною зватимуть мене всі покоління» (Лк 1, 48). Обидві жінки показують приклад смирення та пошани: Єлизавета визнає в Марії Матір Месії, а Богородиця перебуває в служінні. Ця зустріч сповнена радістю та вмінням радіти з дарів, даних іншій людині Богом.

Раніше, це свято відзначалось лише у східних церквах. Проте, у 1263 році святий Бонавентура впровадив його в ордені францисканців, а у 1389 році, аби випросити єднання Церкви, яка переживала кризу, Папа Боніфацій ІХ поширив його на цілу Церкву.

Офіційно свято було затверджене у 1441 році на Флорентійському Соборі, і до 1969 року відзначалось 2 липня.

Уклала Юлія Бойко

Зображення: Crossroads
Святі дня 08:00 Четвер 0 950 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.