Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Українська сім'я на молитві з Папою за мир: Ми – частина Церкви як спільноти
14:01 Вівторок 0 150
31-05-2022, 14:01

Українська сім'я на молитві з Папою за мир: Ми – частина Церкви як спільноти

Серед тих, хто візьме участь у молитві Розарію в намірі миру, яку Папа Франциск очолить в базиліці Santa Maria Maggiore, буде також Оксана Бойко, яка разом зі своїм чоловіком і чотирма дітьми прокаже одну десятку. «Я відчуваю, що я є частиною спільноти не тільки Греко-Католицької Церкви, але й спільноти Вселенської Церкви. І наша сила саме в тому, що ми разом». – зазначає вона.
Про це пише Vatican News.

«Від першого дня війни наша сім’я щодня була задіяна у діяльність спільноти Святої Софії, допомагаючи збирати допомогу для України, пояснюючи італійцям, які приходили, як вони можуть долучитися, а також надаючи різнорідну допомогу й підтримку біженцям з України», – розповідає Оксана Бойко, яка разом зі своїм чоловіком і чотирма дітьми промовить десятку молитви Розарія, яку очолить Папа Франциск у вівторок, 31 травня 2022 року, в римській базиліці Santa Maria Maggiore, випрошуючи миру для України та всього світу.

Спільнота, яка підтримує в біді

Тут в одній із чотирьох папських базилік Риму українці, які візьмуть участь у цьому молитовному заході, як і представники інших країн, за мир у яких молитимуться, матимуть змогу ще раз відчути себе частиною Вселенської Церкви, ще раз пригадати про важливість підтримки спільноти, спільної молитви. Оксана мала змогу пережити цей досвід протягом трьох місяців війни: громада при прокатедральному соборі Святої Софії в Римі стала осередком допомоги Україні, де не припиняють трудитися священики, віряни і волонтери, серед яких не лише українці. «Я відчуваю, що я є частиною спільноти не тільки Греко-Католицької Церкви, але й спільноти Вселенської Церкви, – зазначає Оксана, що також є волонтеркою. – І наша сила саме в тому, що ми разом. Відчуття тієї спільноти можна побачити в очах як наших парафіян, так і всіх людей різних національностей, що  тепер приходять допомагати. Це унікальний досвід: вражає бачити, наскільки масово і швидко люди відгукуються на потребу, відповідають добром».

Молитва

В цей час українці гаряче потребують молитви. Молитва, що лине до неба з уст народу, що страждає від війни, – це волання, що виходить із глибини душі. «Моя молитва стала відкритою, немов рана, що болить, – зазначає Оксана, не приховуючи сліз. – Ти розумієш, що ця рана може стати смертельною і повністю віриш, що та молитва може зробити чудо і та рана загоїться. Страшно сказати, але це – остання надія, бо якщо починаю думати про війну людськими мірками, то часто приходить почуття безвиході, бо вже є багато загиблих, поранених, міста і села розбомблені… Тому молитва стала для мене міцною опорою». Про те, як Бог вислуховує молитви, Оксана мала можливість переконатися також і останніми місяцями, виконуючи свої обов’язки як координаторка допомоги біженцям при соборі Святої Софії. Незважаючи на те, що за її плечами – економічна освіта, здобута в Україні, та навчання суспільних наук в одному з Папських університетів в Римі, волонтерська діяльність при соборі Святої Софії поставила перед нею нові серйозні виклики. «Є такі моменти, – ділиться наша співрозмовниця, – коли я розумію, що всіма методами, передбаченими укладом людського життя, неможливо вирішити якусь ситуацію, і тоді я прошу Бога: “Зроби щось!” і Він допомагає».

Молитва до Пресвятої Діви Марії

До молитви Розарію, що відбудеться у вівторок о 18:00 перед статуєю Марії Цариці миру в базиліці Santa Maria Maggiore, приєднаються завдяки потоковій трансляції вірні, що зберуться у соборі Зарваницької Матері Божої в Україні, соборі Пресвятої Богородиці Спасіння в Іраку, катедрі Марії, Цариці Аравії в Бахрейні, а разом з ними – відомі міжнародні Марійські святині на всіх континентах.

Оксана Бойко пригадує, що в юності часто ходила до Зарваниці, а коли навчалася в Римі, то ходила на Святу Месу в ту саму базиліку, де разом зі своєю сім’єю промовлятиме десятку Розарія. Постать Діви Марії постійно супроводжує її родину. «Вже від дитинства в мене було таке відчуття, що Вона завжди була присутня в нашій хаті: через ікони, через статуї Матері Божої, які почали відновлювати в наших селах на початку 90-х років. Ті відновлені статуї і каплиці були для мене справжнім чудом і немов би мостом, що єднав мене з попередніми поколіннями, які були свідками їхнього спорудження. Моя бабуся розповідала: “Сюди приходила моя мама, а сюди ми приходили на маївку, коли були малими”. І досі місяць травень є для мене особливим: чистим, таким, що дихає надією, і тісно пов’язаним з постаттю Божої Матері».

Молитва за мир

«Моє серце насправді торкає той факт, що я зі своєю родиною буду мати нагоду помолитися з усією Церквою за мир в усьому світі, – ділиться Оксана на завершення, – за мир, який я, можливо, не цінувала, бо не розуміла, що означає переживати війну. Я маю дуже велику надію, що ця спільна молитва зможе змінити ту ситуацію, яка є тепер, і принести мир. Моїм прагненням є те, аби поняття війни більше не розглядалося в світі. Але мир дуже крихкий, тому за мир потрібно молитися постійно і слід докладати зусилля для того, аби його зберегти і не допустити війну».
Інтерв'ю 16:00 П'ятниця 0 145 Папа про кризи сучасного світу, найдраматичніша з яких – війна В інтерв’ю для інформагентства «Télam» Папа Франциск вкотре наголосив, що конфлікти народжуються внаслідок відсутності діалогу та висловлює розчарування нездатністю ООН зупинити їх. Підводячи підсумки понад дев’яти років понтифікату, Святіший Отець зазначив, що він діяв як каталізатор побажань Колегії Кардиналів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.