Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Перше за 50 років прилюдне святкування Різдва у М’янмі
13:06 Неділя 0 1 317
31-12-2017, 13:06

Перше за 50 років прилюдне святкування Різдва у М’янмі

Християнські громади М’янми – католицькі та протестантські – вперше за 50 років прилюдно відсвяткували Різдво на вулицях міста. Як повідомляє інформагентство «Fides», ще зовсім нещодавно святкування обмежувалися стінами церков і домівок, але цього року з дозволу влади в Янґоні, колишній столиці країни, з 23 до 25 грудня відбувалися богослужіння, ярмарки та процесії.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Святковий фестиваль розпочався 23 грудня в методистському храмі Пресвятої Трійці, а завершився 25 грудня Літургією в католицькому кафедральному соборі Діви Марії, на якій був присутній віце-президент Республіки Союзу М’янма. Єпископ-помічник Янґона висловив радість місцевих християн з приводу першого різдвяного фестивалю, заохочуючи земляків «усіма можливими способами докладатися до піклування про мир і добробут країни».

Як пояснили представники влади, дозвіл надано з «виразним бажанням ушанувати листопадовий візит Папи Франциска до М’янми та засвідчити солідарність із християнами М’янми й усього світу». Голова регіонального уряду пообіцяв підтримку дл різдвяного фестивалю і в майбутні роки. За переписом, проведеним 2014 року, серед майже 52 мільйонів населення країни є 3 мільйони християн усіх конфесій.

Учасники святкових заходів звертають увагу на те, що в країні це перша, крім візиту Святого Отця, велика екуменічна подія, яка також стала нагодою для зустрічі між бірманською християнською та буддійською громадами. На думку католицького душпастиря о. Джоржа, ці події вказують на зростання релігійної свободи у М’янмі.

Баптистка Но Нілар Сан підкреслює, що за 50 років ще не переживала такого святкування: «Багато колядників співали різдвяні пісня на вулицях міста. Христини пригощали мешканців Янґона, не зважаючи на віросповідання, ділячись із усіма вітаннями й побажанням миру. Чимало людей приєднувалися до свята».

Радість із християнами розділило чимало буддистів. Один із них розповів кореспондентові «Fides», що брав участь у фестивалі разом із дружиною. За його словами, він побачив, що «Різдво – це свято, яке має цінність для всіх людей, а не лише для християн».

За темою:
Папа до єпископів М’янми: Церква покликана до конструктивної ролі в суспільстві
Папа: Релігії відіграють значущу роль у зціленні ран від конфліктів
Папа у М’янмі: несподівана зустріч з Головнокомандувачем Збройних Сил
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.