Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відпуст в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Митрополичій Базиліці
15:11 Середа 0 1 456
16-08-2017, 15:11

Відпуст в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Митрополичій Базиліці

Запросити до свого життя Бога через Пресвяту Діву Марію закликав 15 серпня під час св. Меси в Митрополичій Базиліці Єпископ-помічник Едвард Кава, котрий вперше очолив там відпустові урочистості. Співслужив Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек.
Настоятель катедри о. прелат Ян Нікель перед початком Богослужіння привітав присутніх в храмі духовенство з України і з-за кордону, католиків двох обрядів і православних, представників Генерального Консульства РП у Львові на чолі з заступником Генерального консула Катажиною Солєк. Отець Ян Нікель також зазначив, що ця спільна молитва в інтенції всією парафії, за всіх вірних, особливо хворих. Друга інтенція – молитва за Маршалка Підкарпатського воєводства Владислава Ортиля і за його родину. Третя – спільна молитва до Матері Божої. В річницю Варшавської битви і Дня Війська Польського присутні помолилися за тих, хто в серпня 1920 року врятував Європу від більшовицької навали.
У своїй проповіді єпископ Едвард Кава закликав усвідомити важливість відпустової урочистості й щоденної молитви. Пригадавши, що переживаємо нині століття Фатімських об’явлень, закликав зокрема до розарієвої молитви.
«Хоч ми тепер живемо в країні, де дуже багато зелені, однак в духовному вимірі знаходимося в пустелі – сказав єпископ Кава. – Можна навіть так порівняти, що ми вийшли з Єгипту, тобто зі стану Радянського Союзу. Вийшли з тієї неволі, де перебували так довго, стільки поколінь, стільки страждань, проте надалі перебуваємо в пустелі. Ми ще не прийшли до Землі Обітованої. Землі, де по-справжньому довіримося Господу, де будемо жити в єдності з Богом, втішатися любов’ю між людьми, котрі мають єдиного Отця». Єпископ Кава також зауважив, що попри те, що більшість жителів України вважає себе за віруючих людей, а в Західній Україні таким себе вважає все населення, на жаль, це суттєво ще не впливає на якість нашого життя. Часто ця віра обмежується до обрядів, участі в літургії, що безумовно є важливо. «Однак наша віра ще дуже поверхнева, мілка – мовив єпископ Едвард. – Це тому, що насправді наші молитви, слухання Слова Божого не торкаються наших сердець. Ця сьогоднішня урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії запрошує нас відкрити свої серця. Щоби ми почали молитися всім серцем, а не тільки вустами. Щоби ми побачили, що наша щоденна молитва змінює моє серце».
Єпископ Едвард Кава очолив Євхаристійну процесію довкола Митрополичої Базиліки.
Автор : Костянтин Чавага
Джерело - Львівська архідієцезія

По темі:
Великий відпуст в урочистість Успіння Пресвятої Діви Марії у Винниках
Летичів: урочистість Пресвятої Богородиці очолив архієпископ Мечислав Мокшицький
Боярка: Святий Дух приходить і в маленькі парафії
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.