Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чотириста років тому була заснована Конгрегація «Propaganda Fide»
17:01 Четвер 0 232
6-01-2022, 17:01

Чотириста років тому була заснована Конгрегація «Propaganda Fide»

Відомству Римської Курії, що опікується місійною діяльністю в світі, виповнюється 400 років. В компетенції теперішньої Конгрегації євангелізації народів перебувають 1117 церковних територіальних одиниць. Найбільше їх – в Африці та Азії.
Про це пише Vatican News.

Чотириста років тому, в урочистість Богоявлення Господнього, 6 січня 1622 року, Папа Григорій XV заснував Священну Конгрегацію «Propaganda Fide» як найвищий орган, відповідальний за поширення віри.

Історія конгрегації

На початку це відомство мало подвійну місію: сприяти возз’єднанню християн і поширенню віри серед нехристиян. До складу нової конгрегації, яку очолив кардинал Антоніо Саулі, увійшло 13 кардиналів, два священики та секретар отець Франческо Інґолі. Вже на початку своєї праці вони прийняли рішення надіслати листи апостольським нунціям з проханням приготувати звіт про релігійну ситуацію на їхніх територіях і запропонувати відповідні засоби для поширення віри.

22 червня 1622 року Папа Григорій XV опублікував буллу «Inscrutabili divinae Providentiae arcano» (з лат. Незрозуміла таємниця божественного провидіння), якою надав новій конгрегації канонічне оформлення. Завдання конгрегації «Propaganda Fide» (з лат. Поширення віри) полягало в тому, щоб дбати про місійну діяльність Церкви в старому і в новому світі, виключно задля духовних цілей, відкидаючи шкідливі місіонерські практики, які до того часу втілювали європейські колонізатори, і надаючи об’єднуючої форми місіонерській діяльності, яку раніше різні чернечі ордени здійснювали на свій лад. У 1627 році Папа Урбан VIII заснував Урбаніанську колегію «Propaganda Fide» для вишколу й підготовки духовенства до місій. Було засновано також видавництво, що публікувало документи та тексти різними мовами.

Нова назва, ті самі цілі

Протягом останніх 400 років Церква переосмислила і по-новому окреслила завдання та організацію цієї структури, відповідальної за місійну діяльність. Сьогодні вона має нову назву – «Конгрегація євангелізації народів», але її основні цілі залишаються незмінними, хоча їх намагаються пристосувати до нової історичної соціальної та культурної ситуації. Серед основних завдань цього відомства – забезпечити належний розподіл місіонерів; дбати про вишкіл дієцєзального духовенства та катехитів; доручати євангелізацію місійних територій інститутам чи товариствам богопосвяченого життя, або окремим Церквам.

Згідно з останніми статистичними даними, опублікованими з нагоди Всесвітнього місійного дня 24 жовтня 2021 року, сьогодні існує 1117 церковних територіальних одиниць, що перебувають в компетенції Конгрегації євангелізації народів: більшість з них розташовані в Африці (517) та в Азії (483), далі йдуть Америка (71) й Океанія (46).
Новини з Ватикану 13:20 Неділя 0 159 Папа: нехай же нові святі спонукають до діалогу та шукання миру Наприкінці Святої Меси, під час якої десять блаженних були зараховані до лику святих Католицької Церкви, Папа Франциск побажав, аби ці нові святі натхнули провідників народів до рішень на користь миру.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.