Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 листопада, середа
19:31 Вівторок 0 246
23-11-2021, 19:31

Літургія на кожен день, 24 листопада, середа

Знаком кінця часів будуть переслідування, які в нас викликають страх. Ми боїмося болю, страждання і намагаємося захиститися від них, щоб їх уникнути. Забуваємо, що є хтось, Хто вже переміг всі ці страхи та їх причини. Ми забуваємо, що Він нас супроводжує і, як підтверджує багато свідчень переслідуваних, захищає нас. Христос звертається до нашої віри та довіри, побудованих на живому досвіді Його присутності й допомоги в нашому житті.
Свв. АНДРІЯ ДУНГ ЛАКА, пресвітера, і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
Діяльність католицьких місіонерів на території сучасного В’єтнаму розпочалася у XVI столітті. В наступних віках багато разів спалахували переслідування, під час яких загинуло багато європейських місіонерів та в’єтнамців. Св. Андрій Дунг Лак народився в 1785 році у В’єтнамі і був там пресвітером. Під час переслідувань за віру в 1839 році його разом зі св. Петром Ті та сподвижниками було заарештовано і вбито.

АНТИФОН НА ВХІД
Нам же не доведи, Боже, чимось хвалитися, * як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа. * Бо слово про хрест для нас, що спасаємося, * сила Божа.

КОЛЕКТА
Боже, джерело і початку всякого батьківства, Ти вчинив, що святі мученики Андрій і його сподвижники були вірними хрестові Твого Сина аж до пролиття крові; † вчини, щоб ми за їхнім заступництвом, вірно поширюючи серед братів любов до Тебе, * могли наректися Твоїми дітьми і дійсно були ними. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 5, 1-6. 13-14. 16-17. 23-28
Читання з Книги пророка Даниїла.
Тими днями цар Валтасар справив великий бенкет для тисячі своїх вельмож і перед лицем цієї тисячі пив вино. Коли Валтасар куштував вино, то звелів принести золотий та срібний посуд, що Навуходоносор, його бать­ко, забрав з єрусалимського храму, аби пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці. І принесе­но золотий та срібний посуд, забраний з храму Божого, що в Єрусалимі, й пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці; пили вино й славили богів зо­лотих, срібних, мідяних, залізних, дерев’яних та камін­них. В ту ж мить з’явилися пальці людської руки й за­ходилися писати навпроти свічника на поверхні стіни царського палацу, і цар уздрів кінцівку руки, що писала. Відразу ж змінився цар на обличчі, його думки стриво­жили його, суглоби його криж ослабли й коліна його за­тряслися. Тоді ввели Даниїла перед царя. Цар заговорив і сказав до Даниїла: «Ти, Даниїле, один з полонених синів юдей­ських, яких цар, мій батько, привів був з Юдеї? Я чув про тебе, що дух богів у тобі й що світлий розум і велику мудрість відкрито в тобі. Про тебе ж я чув, що ти можеш пояснити значення й розв’язати труднощі; тож коли мо­жеш прочитати оце написане й сказати мені про його глузд, будеш убраний у пурпуру, і золотий ланцюг буде на шиї в тебе, й станеш ти третім правителем у царстві». Тоді Даниїл у відповідь сказав цареві: «Подарунки твої нехай зостануться при тобі, й гостинці твої дай ко­мусь іншому; а написане я цареві прочитаю й значення його об’явлю. Ти піднявся проти Господа небес; і прине­сено посуд Його дому перед тебе, і ти й твої вельможі, твої жінки та твої наложниці пили з них вино, і ти хвалив богів срібних і золотих, мідяних, залізних, дерев’яних та кам’яних, що не бачать, не чують і не розуміють, Бога ж, в руці якого твоє дихання й усі твої стежки, ти не славив. Тому і послав Він цю кінцівку руки, й було накресле­не оце написане. Оце ж написано таке в тому, що накрес­лено: Мене, Мене, Текел, Уфарсін. А ось і значення мови: Мене – Бог облічив твоє цар­ство й постановив йому кінець. Текел – тебе зважено на вазі і знайдено легким. Уфарсін – твоє царство розділено й віддано мідянам та персам». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Дан 3, 62а і 63а і 64а
Славте й возносьте Господа повіки.
Благословіте Господа, сонце і місяць! *
Благословіте Господа, зорі небесні!
Господа благословіте, *
дощі і роси!
Благословіте Господа, всі вітри! *
Благословіте Господа, вогню і спеко!
Благословіте Господа, *
холоде й спекото!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Одкр 2, 10в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смерті,
і Я вінцем життя тебе увінчаю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 12-19
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати, видаючи в сина­гоги та в’язниці; поведуть вас до царів і володарів через Моє Ім’я; обернеться це для вас нагодою для свідчення. Отже, покладіть у серцях ваших не готуватися наперед, як відповідати, бо Я вам дам уста та мудрість, яким не зможуть протистояти чи протирічити всі противники ваші. Видаватимуть вас і батьки, і брати, і родичі, і друзі, і вб’ють декого з вас, і будуть ненавидіти вас усі через Моє Ім’я. Але й волосина з вашої голови не пропаде. У вашій терпеливості здобудете ваші душі». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Андрій Дунг Лак, пресвітер, і його сподвижники загинули за віру Христову у В’єтнамі; за їхнім заступництвом вознесімо до Господа наші молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь береже його від усяких небезпек і обдаровує його благодатями на благо всієї Церкви.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній процвітала істинна свобода віросповідання і віруючі всіх конфесій могли без перешкод молитися до Господа.
3. Молімося за країни Сходу, а особливо за В’єтнам, щоб Господь зіслав їм своє благословення і мир.
4. Молімося за країни, в яких тривають релігійні, расові чи політичні переслідування, щоб Господь дарував їм істинну свободу і суспільну злагоду.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь помилував їх і обдарував вічним блаженством у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми мужньо сповідували свою віру і ніколи не відреклися від Христа.
Небесний Отче, обдаруй нас даром істинної віри, щоб ми вірно служили Тобі, і бережи нас від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Святий Отче, прийми дари, які ми складаємо, вшановуючи страждання святих мучеників; † вчини, щоб серед труднощів нашого життя ми завжди були вірними Тобі * і приносили самих себе в угодну Тобі жертву. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Блаженні переслідувані за правду, * бо їхнє Царство Небесне. (Мт 5, 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Наситившись поживою одного Хліба у спомин святих мучеників, смиренно просимо Тебе, Господи, † щоб ми, єдинодушно перебуваючи у Твоїй любові, * удостоїлися вічної нагороди за витривалість. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 225 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.