Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 29 жовтня Церква згадує блаженного Мікеле Руа, пресвітера
08:00 П'ятниця 0 1 030
29-10-2021, 08:00

29 жовтня Церква згадує блаженного Мікеле Руа, пресвітера

Народився Мікеле (1837–1910) в італійському Турині, у багатодітній сім’ї. Батько, директор збройного заводу, помер, коли хлопчикові було 8 років. Далі його виховувала мати.
З 1848 року Мікеле навчався в школі, яку вели ласаліани (брати християнських шкіл), і відвідував ораторій для хлопчиків під керівництвом святого Йоана Боско, засновника салезіанів. 1853 року оселився в ораторії, був асистентом Йоана Боско, супроводжував його в подорожах. 1854 року склав обіти, став керівником ораторію в іншій частині Турина й розпочав навчання в семінарії, а 1860 отримав свячення, ставши першим священником з вихованців святого Йоана.

Мікеле завжди вдивлявся в приклад свого вчителя, підтримував його, допоміг створити жіночу гілку згромадження, був адміністратором цілої салезіанської родини. 1888 року, після смерті засновника, був призначений генеральним настоятелем згромадження. Йому вдалося поєднати вірність харизмі й сучасні тенденції: запроваджував у гімназіях технічні напрями, увів програми навчання в професійно-технічних училищах, допомагав салезіанам бути уважними до потреб середовищ, у яких вони працювали. У справах намагався наслідувати Йоана Боско, за що його називали «живим уставом».

Завдяки діяльності Мікеле згромадження сильно розвинулося. Піклуючись про збереження правильного напрямку, він чимало часу присвячував праці з молоддю, їздив Європою з візитами в салезіанські доми (побував навіть на теренах Польщі), багатьом додавав відваги й часто цитував слова засновника. Мав дар читати душі, оздоровювати й передбачати майбутнє.

Беатифікований 1972 року.

Зображають блаженного в салезіанському вбранні, використовують фотографії.
Святі дня 08:20 Середа 0 1 028 24 листопада – обов’язковий спомин святого Андрія Дунга Лака і сподвижників, покровителя рідних домівок Тен Ан Дунг (бл. 1795–1839) народився в бідній нехристиянській родині на півночі В’єтнаму. У пошуках праці сім’я переїхала в Ханой, коли майбутньому святому було 12 років, і там познайомилася з катехитом, який не тільки матеріально її підтримував, а й викладав основи християнської віри.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.