Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ювілейне ХХ Паломництво Круціяти Визволення Людини
16:01 Понеділок 0 303
1-11-2021, 16:01

Ювілейне ХХ Паломництво Круціяти Визволення Людини

30 жовтня 2021 р. відбулось ювілейне XX Паломництво Круціяти визволення людини. Суть Круціяти не у тому, що хтось не вживає алкоголю. Суть – жити у правді та позбутися страху.
Про це повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія.

Багато років тому на зустрічі з польською делегацією, до якої входив отець Франциск Бляхницький (засновник КВЛ), Папа сказав: «Вимагати від себе правди треба навіть тоді, коли інші від вас не вимагають… Прошу протистояти всьому, що ображає людську гідність, і принижує звичаї здорового суспільства».


Відповідаючи на це прохання, КВЛ багато років несе служіння гідності і здоров’ю людині.

«Відкрити красу Божу, яка є в кожному з нас - ось покликання КВЛ»,- наголосив отець Ярослав Гонсьорек під час зустрічі. Проблема не в алкоголю чи наркотиках. Проблема в людині. Круціята – це дія для внутрішнього визволення людини.


На Конференції відбулись презентації  6-ти благодійних і релігійних організацій - Дияконій Руху Світло-Життя.

24 роки працює Благодійний фонд «Місія в Украіні». Фонд не обмежений жодними конфесіями та має два напрямки роботи: служіння особам і сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю; допомога жінкам з кризовими вагітностями.

Дияконія життя несе служіння в сфері захисту життя на кожному його етапі, сприяє обізнананості в сфері статевості.


20 осіб з Житомира і 12 з Києва служать в Дияконії милосердя, якій цьогоріч виповниться 10 років. І це скарб, бо починалось все з 3-х осіб у 2012 році.

Робота Дияконії - помітити і задовольнити потребу конкретної людини; генерація креативних ідей. Тактика – тривалий поступовий супровід. Допомога починається від того, щоб нагодувати голодну дитину – до того, щоб вона почула про десять заповідей і вивчила свою першу молитву «Отче Наш».


Спільноті «Сихар» 4 роки. Місце об’єднання родин, які переживають кризу, не живуть разом. Залежності, насильство, зради, розлучення – з цими болями йдуть в спільноту.

Географія учасників паломництва пішла далеко за Україну. Родина з Польщі - Давид і Анна – дали свідчення про свою боротьбу. Визволення від 14-річної наркотичної залежності. Прийняття складного діагнозу, через який подружжя має сімох дітей на Небі. Лікування і надія. Зараз Давид працює з бездомними. Анна – дитячий фізіотерапевт. Це молоде подружжя – відполірований до блиску зразок любові і вірності Богу.

Організація АА (Анонімні алкоголіки) в Житомирі існує більше 30-ти років. Тут заборонено говорити про релігію і політику.
«…Я керівник. І я сам алкоголік. Це я знаходжусь в корені і в основі усіх проблем, про які ви тут розповідали. Всі, хто мене оточував – діти, дружина, родичі – всі вони так чи інакше постраждали від мене. Найважче усвідомити, що все зло знаходиться в мені. В залежній людині. Ми говоримо тільки правду про себе. Навчитись жити в правді з самим собою – найголовніше. Коли алкоголік навчиться жити чесно з самим собою – прийде все інше. Якщо став алкоголіком – це назавжди. До смерті. З цим треба навчитися жити. З цим звіром всередині себе. Ми цьому вчимо. І кожному, хто захоче, це обов’язково вдасться. Я не вживаю 20 років. Це абсолютно безкоштовно»…


Спільнота «АлАнон» – супровід родичів алкоголіків, співзалежних осіб. Сюди йдуть за визволенням від патологічного контролю. Отримують духовне та фізичне оздоровлення через анонімне ділення досвідом, прийняття і прощення оточуючих і себе.

Паломництво завершилось Євхаристією під проводом єпископа Віталія Скомаровського, ординарія Луцької дієцезії та Адорацією Пресвятих Дарів.

Зі свідченнями, які проймають до кісток. Які показують правду про слабкість людини і одночасно – про силу її духу, коли вона визнає цю правду і приймає Божу допомогу.

Олена Метельська
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.