Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 1 листопада – урочистість Усіх Святих
08:00 Понеділок 0 2 030
1-11-2021, 08:00

1 листопада – урочистість Усіх Святих

«Але як той, хто вас покликав – святий, так само й ви самі усім вашим життям станьте святі, написано бо: ви будете святі, бо Я Святий» (1 Пт 1, 15-16).
Через таїнство Хрещення Мати Церква дає світові святих, адже кожен із Божих дітей бере участь у святості Бога. Тих, «що прийшли від великого горя, і обмили одежі свої, і вибілили їх у крові Агнця» (Одкр 7, 14), ставши особливими провідниками на шляху до Неба, Церква проголошує святими.

Від перших віків християни вшановували Діву Марію й пам’ятали мучеників. Згодом же були зауважені й ті, чиє святе життя дивувало й надихало інших. Правдиве наслідування Христа вимагає мужності й покори, адже для цього необхідно, на взірець Учителя, стати знаком протиріччя, живим сумлінням, зневаженим, але повним любові до Бога й людей довкола.

Історія повна осіб, які почули заклик Христа та сприйняли його серйозно, не ділили серця для Бога і для себе, шукали правдивий образ Його обличчя. Їхніми заслугами повне небо, «вони не перестають заступатися за нас перед Отцем» (ККЦ 956), а кожен християнин має спільність із ними у духовних благах. Святі – наставники, які звіщали слово Боже, а християни уважно вдивляються в них, наслідуючи їхню віру (пор. Євр 13, 7). Вшанування пам’яті святих також допомагає глибше усвідомити єдність і нерозривність трьох вимірів Церкви: тріумфального (ті, хто в небі), мандрівного (ті, хто на землі) та стражденного (ті, хто в чистилищі). Тому урочистість Усіх святих тісно пов’язана зі спомином всіх померлих вірних.

Багато святих незнані та приховані від очей світу, тому одного дня ми згадуємо всіх, хто пройшов шлях темряви і страждання, а нині досвідчує, що Христос – опора, яка не зрадить.

1 листопада після полудня та протягом наступного дня вірні мають можливість отримати повний відпуст, який можна пожертвувати за одного померлого. Для цього необхідно виконати звичайні умови (сповідь, Причастя, молитва в намірах Папи), побувати у храмі чи в каплиці й помолитися «Отче наш» і «Вірую». Окрім того, вірні можуть отримати повний відпуст від 1 до 8 листопада, якщо виконають звичайні умови, побожно підуть на цвинтар і помоляться за померлих. На день можна отримати лише один відпуст і пожертвувати його за одного померлого.

В урочистість Усіх Святих кожен християнин святкує іменини.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:20 Середа 0 1 028 24 листопада – обов’язковий спомин святого Андрія Дунга Лака і сподвижників, покровителя рідних домівок Тен Ан Дунг (бл. 1795–1839) народився в бідній нехристиянській родині на півночі В’єтнаму. У пошуках праці сім’я переїхала в Ханой, коли майбутньому святому було 12 років, і там познайомилася з катехитом, який не тільки матеріально її підтримував, а й викладав основи християнської віри.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.