Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Ватикані відбувся вебінар, присвячений питанням вакцинації
14:01 Субота 0 299
3-07-2021, 14:01

У Ватикані відбувся вебінар, присвячений питанням вакцинації

Організатори та учасники Міжнародного круглого столу щодо вакцинації, який відбувся у Ватикані, наголосили у своєму заключному комюніке на необхідності забезпечити справедливий глобальний доступ до вакцин та протистояти ваганням щодо вакцин, подаючи чітку інформацію щодо їхньої безпечності та необхідності та розвіюючи міфи та дезінформацію.
Про це пише Vatican News.

У четвер, 1 липня 2021 року, в онлайн-режимі відбувся Міжнародний круглий стіл щодо вакцинації, організований Папською Академією «За життя», Всесвітньою медичною асоціацією (з англ. World Medical Association, WMA) та Німецькою медичною асоціацією (з англ. German Medical Association, GMA). Серед доповідачів симпозіуму – Головна наукова співробітниця ВООЗ Сумія Сумінанатхан, яка виступила на тему «Забезпечення справедливого доступу до вакцин під час пандемії Covid-19».

Директор Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності Андреа Аммон з доповіддю «Ефективні рішення проблеми нерішучості щодо вакцинації» та викладач Римського університету «Tor Vergata» Стефано Семплічі, чий виступ був присвячений темі «Особиста свобода вибору та спільне добро».

У п’ятницю, 2 липня, у Ватиканському прес-центрі відбулося представлення заключної заяви організаторів та учасників цього симпозіуму, у якій взяв участь Президент Папської академії «За життя» архієпископ Вінченцо Палья.

Нерівність у розподілі вакцин

«Мільйони людей у всьому світі, – читаємо в заяві, – досі страждають від наслідків пандемії Covid-19, а вакцинація є загальновизнаним швидким та ефективним способом боротьби з розповсюдженням вірусу та порятунку людських життів». Автори зазначають, що пандемія, з одного боку, підкреслила важливість вакцинації, але, з іншого – унаочнила «велику нерівність доступу до вакцин та небезпеку, яку становить вакцинний націоналізм». Багато країн з високим рівнем доходу швидко підписали угоди з фармацевтичними компаніями щодо вакцин проти COVID-19, а інші країни, зокрема ті, що розвиваються, опинились у невигідному становищі через фінансові обмеження та обмеженість виробничих потужностей.

Вагання щодо вакцини

У той час, як доступність вакцин дотепер залишається великою проблемою в багатьох частинах світу, існує також інша проблема: скептицизм та недовіра. Нерішучість щодо вакцин – це непросте явище, спричинене різними факторами, такими як втрата довіри до медичних досліджень, негативний досвід у галузі охорони здоров’я та підозри щодо поведінки фармацевтичних компаній, зорієнтованої на прибуток. Але шкідливіші форми вагання щодо вакцини зумовлені необґрунтованими та оманливими твердженнями та міфами, включаючи дезінформацію про побічні ефекти тощо. Сумніви щодо вакцин, як підкреслили автори заяви, існують навіть у медичних колах та деяких релігійних групах, а нерішучість та відмова від вакцини можуть породити складні етичні питання щодо співвідношення між особистою свободою вибору та спільним добром.

Одне із найбільших досягнень сучасної медицини

«Вакцини вважаються одним із найбільших досягнень сучасної медицини і відіграють життєво важливу роль у запобіганні інфекційним захворюванням, – наголошується в заяві. – Доведено, що вони щороку допомагають запобігти мільйонам смертей та захищають мільйони людей від хвороб. Але для того, аби розкрити весь інноваційний потенціал вакцин, потрібно вжити заходів для подолання перешкод на шляху до вакцинної справедливості та для усунення основних причин, які породжують вагання щодо вакцин».

На завершення заяви організатори та учасники Міжнародного круглого столу щодо вакцинації, закликали всіх відповідальних осіб докладати зусиль для того, аби забезпечити справедливий глобальний доступ до вакцин та протистояти ваганням щодо вакцин, подаючи чітку інформацію про їхню безпеку й необхідність і розвіюючи міфи та дезінформацію.
Новини з Ватикану 09:01 Неділя 0 59 Кардинал Паролін: важливо, аби припинився вогонь, потім необхідний діалог Про мету візиту до України Секретаря, відповідального за стосунки з державами, що відбудеться вже наступного тижня, а також про готовність Святого Престолу долучитися до евакуації мирних мешканців із зони бойових дій, йшлося в інтерв’ю з Державним Секретарем кардиналом П’єтро Пароліном.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.