СВ. ФИЛИПА НЕРІ, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Святий Филип народився у Флоренції в 1515 році. У вісімнадцятирічному віці переїхав до Риму, де й провів решту свого життя. Сповнений простоти та гумору, водночас відзначався глибоким внутрішнім життям, наповненим любов’ю до ближніх. Відвідуючи хворих, в’язнів, працюючи серед паломників і молоді, він став апостолом Вічного Міста. Отримавши в 1551 році священицьке рукоположення, з часом зібрав навколо себе священиків і таким чином заснував конгрегацію священиків Ораторіанців. Помер 26 травня 1595 року.
АНТИФОН НА ВХІД
Любов Божа влита в наші серця Його Духом, * що в нас перебуває. Алілуя (Пор. Рим 5, 5).
КОЛЕКТА
Боже, Ти не дозволяєш згаснути славі святості Твоїх вірних слуг; † вчини милостиво, щоб і в нас палав такий самий вогонь Святого Духа, * який напов- нював серце святого Филипа. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 36, 1. 4-5а. 10-17
Читання з Книги Сираха.
Зглянься на нас, Владико, Боже Всесвіту, і споглянь! На всіх язичників розповсюдь Твій острах! Нехай визнають Тебе, як і ми визнали, що немає Бога, крім Тебе, о Господи! Віднови знаки, повтори чудеса. Позбирай усі коліна Якова, поверни їм спадщину, як на початку. Змилуйся, Господи, над людом Твого Ймення – над Ізраїлем, якого Ти нарівні з первородним поставив. Зглянься над отим святим Твоїм містом – Єрусалимом, місцем Твого спочинку. Хай сповниться Сіон прославою Твоєю, а Твій народ – Твоєю величчю. Дай свідчення першим Твоїм створінням: здійсни пророцтва, Ім’ям Твоїм проречені. Тим воздай нагороду, які Тебе очікують: нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. Вислухай, Господи, благання молільників – як то колись Аарон народ Твій благословив. Хай знають усі, що Ти – Господь, Бог віковічний. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 79, 8-9а. 9бв і 11. 13
Яви нам, Боже, світло милосердя.
Не нагадуй нам про гріхи предків наших. *
Нехай якнайшвидше піде попереду нас Твоє милосердя, †
бо ми стали надто нужденні.
Поможи нам, Боже, наш Спасителю, *
задля слави Імені Твого.
Визволи нас і прости гріхи наші задля Імені Твого. *
Нехай дійде до Тебе волання в’язнів!
Могутністю свого рамена *
захисти синів, над якими тяжіє вирок смерті.
Яви нам, Боже, світло милосердя.
Ми ж – Твій народ, Боже, *
вівці Твого пасовиська;
будемо навіки Тебе прославляти, *
з покоління в покоління Твою хвалу сповіщати.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мк 10, 45
Алілуя, алілуя, алілуя.
Син Людський прийшов, щоби послужити
і душу свою як викуп за багатьох віддати!
ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 32-45
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, коли учні були в дорозі, піднімаючись до Єрусалима, попереду них йшов Ісус, вони ж були дуже здивовані; а ті, хто йшов слідом, були охоплені страхом. Взявши знову Дванадцятьох, Він почав їм говорити про те, що має з Ним статися: «Ось ми піднімаємось до Єрусалима, і Син Людський буде виданий первосвященикам і книжникам, і засудять Його на смерть, і видадуть язичникам; і будуть глумитися з Нього, і оплюють Його, і бичуватимуть Його, і вб’ють, а через три дні Він воскресне». Підійшли до Нього Я ків та Йоан – Зеведеєві сини, і кажуть Йому: «Учителю, хочемо, щоб Ти нам зробив те, про що попросимо Тебе». Він сказав їм: «А що ви хочете, щоб Я зробив для вас?» Вони ж сказали Йому: «Зроби нам так, щоб ми – один праворуч Тебе, а інший ліворуч – сиділи в славі Твоїй». Ісус же сказав їм: «Ви не знаєте, чого просите. Чи можете ви пити ту чашу, котру Я п’ю, і хреститися хрещенням, котрим Я хрещуся?» Вони сказали Йому: «Можемо!» Ісус же відповів їм: «Чашу, котру Я п’ю, ви будете пити, і хрещенням, котрим Я хрещуся, будете хрещені. Але щоб сісти праворуч Мене чи ліворуч – давати не Мені, це тим, кому приготовлено». Коли це почули десятеро учнів, то почали обурюватися на Я кова й Йоана. А Ісус, покликавши їх до себе, каже їм: «Ви знаєте, що ті, кого вважають володарями народів, панують над ними, а їхні вельможі дають відчути їм свою владу над ними. Але не так буде між вами, але: якщо хтось між вами схотів би бути великим, нехай буде вам слугою. І якщо хтось між вами схотів би бути першим, нехай буде для всіх рабом. Адже й Син Людський не прийшов, щоб служили Йому, але щоби послужити і душу свою віддати як викуп за багатьох!» Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
У важкі часи для Церкви жив і працював у Римі святий Филип Нері, однак він працював з радістю; тож і ми з радісним упованням молімося до Господа, вірячи, що Він вислухає нас:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай його радісне ставлення до пастирського служіння надихає всіх єпископів та священиків.
2. Молімося за світ, огорнений тривогою і неспокоєм, нехай він у всьому покладається на Господа Бога.
3. Молімося за сумуючих і стражденних, нехай допомога добрих сердець принесе у їхнє життя розраду та радість.
4. Молімося за хори, які співають у наших храмах, щоб їх спів, який не тільки прикрашає Літургію, але й є її інтегральною частиною, допомагав людям відчути радість, яка випливає з віри.
5. Молімося за померлих, щоб добрий Господь помилував їх і благоволив прийняти до небесної обителі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з радістю в душі служили Господу Богу і людям.
Боже, наш Отче, джерело всякого блага та радості, допоможи своїм вірним вирватись із пут гріха, який сіє в душах неспокій, і осягнути з Твоєю допомогою істинний мир та радість. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Складаючи жертву прославлення, благаємо Тебе, Господи, † щоб ми за прикладом святого Филипа * з радістю чинили все для Твоєї слави та служіння ближнім. Через Христа, Господа нашого.
Префація про пастирів № 38
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як мене Отець полюбив, так Я вас полюбив. * Перебувайте ж у Моїй любові! Алілуя. (Йн 15, 9)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Зміцнені небесною поживою, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми за прикладом святого Филипа завжди прагнули того Хліба, * який дає нам істинне життя. Через Христа, Господа нашого.




