Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 травня, середа
19:02 Вівторок 0 419
25-05-2021, 19:02

Літургія на кожен день, 26 травня, середа

Переляканим учням Ісус пророкує свою форму служіння людині, через своє відречення і приниження. Ймовірно ніхто нічого не зрозумів, це підтверджує поведінка двох учнів, які навіть не розуміють, про що просять. Обурення інших підтверджує, як важко їм було розуміти Христа. Сьогодні ми все розуміємо, знаємо як через приниження і займаючи останнє місце, можна стати великим. Христос це здійснив і хоче нам це передати. Та чи ми цього хочемо?
СВ. ФИЛИПА НЕРІ, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Святий Филип народився у Флоренції в 1515 році. У вісімнадцятирічному віці переїхав до Риму, де й провів решту свого життя. Сповнений простоти та гумору, водночас відзначався глибоким внутрішнім життям, наповненим любов’ю до ближніх. Відвідуючи хворих, в’язнів, працюючи серед паломників і молоді, він став апостолом Вічного Міста. Отримавши в 1551 році священицьке рукоположення, з часом зібрав навколо себе священиків і таким чином заснував конгрегацію священиків Ораторіанців. Помер 26 травня 1595 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Любов Божа влита в наші серця Його Духом, * що в нас перебуває. Алілуя (Пор. Рим 5, 5).

КОЛЕКТА
Боже, Ти не дозволяєш згаснути славі святості Твоїх вірних слуг; † вчини милостиво, щоб і в нас палав такий самий вогонь Святого Духа, * який напов- нював серце святого Филипа. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 36, 1. 4-5а. 10-17
Читання з Книги Сираха.
Зглянься на нас, Владико, Боже Всесвіту, і споглянь! На всіх язичників розповсюдь Твій острах! Нехай визнають Тебе, як і ми визнали, що немає Бога, крім Тебе, о Господи! Віднови знаки, повтори чудеса. Позбирай усі коліна Якова, поверни їм спадщину, як на початку. Змилуйся, Господи, над людом Твого Ймення – над Ізраїлем, якого Ти нарівні з первородним поставив. Зглянься над отим святим Твоїм містом – Єрусалимом, місцем Твого спочинку. Хай сповниться Сіон прославою Твоєю, а Твій народ – Твоєю величчю. Дай свідчення першим Твоїм створінням: здійсни пророцтва, Ім’ям Твоїм проречені. Тим воздай нагороду, які Тебе очікують: нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. Вислухай, Господи, благання молільників – як то колись Аарон народ Твій благословив. Хай знають усі, що Ти – Господь, Бог віковічний. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 79, 8-9а. 9бв і 11. 13
Яви нам, Боже, світло милосердя.
Не нагадуй нам про гріхи предків наших. *
Нехай якнайшвидше піде попереду нас Твоє милосердя, †
бо ми стали надто нужденні.
Поможи нам, Боже, наш Спасителю, *
задля слави Імені Твого.
Визволи нас і прости гріхи наші задля Імені Твого. *
Нехай дійде до Тебе волання в’язнів!
Могутністю свого рамена *
захисти синів, над якими тяжіє вирок смерті.
Яви нам, Боже, світло милосердя.
Ми ж – Твій народ, Боже, *
вівці Твого пасовиська;
будемо навіки Тебе прославляти, *
з покоління в покоління Твою хвалу сповіщати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мк 10, 45
Алілуя, алілуя, алілуя.
Син Людський прийшов, щоби послужити
і душу свою як викуп за багатьох віддати!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 32-45
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, коли учні були в дорозі, піднімаючись до Єрусалима, попереду них йшов Ісус, вони ж були дуже здивовані; а ті, хто йшов слідом, були охоплені страхом. Взявши знову Дванадцятьох, Він почав їм говорити про те, що має з Ним статися: «Ось ми піднімаємось до Єрусалима, і Син Людський буде виданий первосвященикам і книжникам, і засудять Його на смерть, і видадуть язичникам; і будуть глумитися з Нього, і оплюють Його, і бичуватимуть Його, і вб’ють, а через три дні Він воскресне». Підійшли до Нього Я ків та Йоан – Зеведеєві сини, і кажуть Йому: «Учителю, хочемо, щоб Ти нам зробив те, про що попросимо Тебе». Він сказав їм: «А що ви хочете, щоб Я зробив для вас?» Вони ж сказали Йому: «Зроби нам так, щоб ми – один праворуч Тебе, а інший ліворуч – сиділи в славі Твоїй». Ісус же сказав їм: «Ви не знаєте, чого просите. Чи можете ви пити ту чашу, котру Я п’ю, і хреститися хрещенням, котрим Я хрещуся?» Вони сказали Йому: «Можемо!» Ісус же відповів їм: «Чашу, котру Я п’ю, ви будете пити, і хрещенням, котрим Я хрещуся, будете хрещені. Але щоб сісти праворуч Мене чи ліворуч – давати не Мені, це тим, кому приготовлено». Коли це почули десятеро учнів, то почали обурюватися на Я кова й Йоана. А Ісус, покликавши їх до себе, каже їм: «Ви знаєте, що ті, кого вважають володарями народів, панують над ними, а їхні вельможі дають відчути їм свою владу над ними. Але не так буде між вами, але: якщо хтось між вами схотів би бути великим, нехай буде вам слугою. І якщо хтось між вами схотів би бути першим, нехай буде для всіх рабом. Адже й Син Людський не прийшов, щоб служили Йому, але щоби послужити і душу свою віддати як викуп за багатьох!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У важкі часи для Церкви жив і працював у Римі святий Филип Нері, однак він працював з радістю; тож і ми з радісним упованням молімося до Господа, вірячи, що Він вислухає нас:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай його радісне ставлення до пастирського служіння надихає всіх єпископів та священиків.
2. Молімося за світ, огорнений тривогою і неспокоєм, нехай він у всьому покладається на Господа Бога.
3. Молімося за сумуючих і стражденних, нехай допомога добрих сердець принесе у їхнє життя розраду та радість.
4. Молімося за хори, які співають у наших храмах, щоб їх спів, який не тільки прикрашає Літургію, але й є її інтегральною частиною, допомагав людям відчути радість, яка випливає з віри.
5. Молімося за померлих, щоб добрий Господь помилував їх і благоволив прийняти до небесної обителі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з радістю в душі служили Господу Богу і людям.
Боже, наш Отче, джерело всякого блага та радості, допоможи своїм вірним вирватись із пут гріха, який сіє в душах неспокій, і осягнути з Твоєю допомогою істинний мир та радість. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Складаючи жертву прославлення, благаємо Тебе, Господи, † щоб ми за прикладом святого Филипа * з радістю чинили все для Твоєї слави та служіння ближнім. Через Христа, Господа нашого.

Префація про пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як мене Отець полюбив, так Я вас полюбив. * Перебувайте ж у Моїй любові! Алілуя. (Йн 15, 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Зміцнені небесною поживою, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми за прикладом святого Филипа завжди прагнули того Хліба, * який дає нам істинне життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.