Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Мауро Ґамбетті – новий Вікарій Папи для Ватикану
18:02 Субота 0 189
20-02-2021, 18:02

Кардинал Мауро Ґамбетті – новий Вікарій Папи для Ватикану

Колишній настоятель францисканського монастиря в Ассізі замінить кардинала Анджело Комастрі, що досяг граничного віку, також у служінні архіпресвітера базиліки Святого Петра та очільника Фабрики святого Петра.
Про це повідомляє Vatican News.

В суботу, 20 лютого 2021 року, у Ватикані повідомлена про те, що Папа Франциск прийняв зречення зі служіння Генерального Вікарія Його Святості для Ватикану, архіпресвітера папської базиліки Святого Петра у Ватикані та Президента Фабрики святого Петра, подане кардиналом Анджело Комастрі, призначивши на ці служіння кардинала Мауро Ґамбетті, колишнього настоятеля монастиря святого Франциска в Ассізі.

Генеральним Вікарієм Святішого Отця у Ватикані та очільником Фабрики святого Петра, що відповідає за утримання однойменної базиліки, кардинала Комастрі, якому цього року виповнюється 78 років життя, призначив на початку 2005 року ще святий Йоан Павло ІІ, який тоді призначив його також коадьютором архіпресвітера базиліки Святого Петра. Папа Бенедикт XVI 2006 року призначив його Архипресвітером, а 2007 року ввів до Колегії Кардиналів.

Кардинал Мауро Ґамбетті народився 1965 року в центральноіталійському регіоні Емілія-Романья та після навчання у Болонському університеті 1992 року вступив до Ордену Братів Менших конвентуальних. Після завершення філософсько-богословського вишколу, 2000 року прийняв пресвітерське рукоположення. Навесні 2009 року став Провінційним Настоятелем Болонської провінції Ордену. Головний Настоятель Ордену 2013 року призначив його настоятелем монастиря святого Франциска в Ассізі, та 2017 року продовжив цей мандат на наступне чотириріччя. Після того, як Папа Франциск оголосив його кардиналом, 22 листопада минулого року отримав єпископські свячення, а через тиждень – кардинальські відзнаки з рук Святішого Отця.

Генеральний Вікарій Його Святості для Ватикану опікується від імені Папи тією частиною Римської дієцезії, що розташована на території Держави-Міста Ватикану. Сюди, серед іншого, належать парафія при базиліці Святого Петра та парафія святої Анни.
Новини з Ватикану 18:02 Четвер 0 117 Архієпископ Генсвайн: супроводжуємо Господа в Його муках, останнє слово - за Ним У резиденції Бенедикта XVI, в монастирі Mater Ecclesiae, Великий піст переживають без особливих жестів. Живемо щоденною Літургією Церкви і практикуємо народну побожність, – розповів архієпископ Георг Генсвайн, особистий секретар Папи-емерита.