Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бум покликань у Танзанії
10:01 Вівторок 0 153
12-01-2021, 10:01

Бум покликань у Танзанії

У Танзанії довелося створити додаткову Вищу духовну семінарію, оскільки бракувало вільних місць. Це результат буму покликань, який розпочався десять років тому і набирає обертів.
У новій семінарії, розташованій в дієцезії Кагама, у перший рік формації зарахували понад 100 семінаристів з усієї країни. Зрештою, нова структура зможе вмістити понад 500 семінаристів.

Семінарію присвятили Святому Сімейству з Назарету, щоби кожен, хто вчиться в ній, почувався як вдома, незалежно від того, з якої частини Танзанії прибуде. «Кожна з танзанійських дієцезій скерувала від 2 до 4 семінаристів, – каже отець Леонард Маліва, віце-голова Апостольського союзу духовенства при місцевому єпископаті.

«Майже кожна дієцезія має нижчу духовну семінарію, вищі семінарії призначені для окремих архідієцезій. Вони переповнені. Це збільшення кількості покликань, зокрема, пов'язане з тим, що останніми роками створили більше дієцезій та парафій. Раніше вони обіймали великі території, а після поділу, контакт з людьми набагато більший. Колись вірні в селах бачили священика раз на кілька місяців, тепер священиків більше і вони ближчі до свого народу. Це приносить плоди – розповідає отець Маліва. – Другий елемент – це зростання кількості корінних єпископів та дієцезіальних священиків, до цього в основному були білі місіонери. Молодь, побачивши більше танзанійських священиків, розуміла, що дорога священства також для них, а не тільки для білих людей, як багато хто думав раніше».

Більшість семінаристів – це молоді люди одразу після закінчення школи. Однак розвиток академічного душпастирства приводить до того, що священство вибирають люди, які навчаються на інших напрямках. Поступово зростає кількість так званих зрілих покликань, але досі їх ще відносно небагато.

Джерело: Католицький оглядач з посиланням на Vatican News
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.