Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Канталамесса: Євхаристія – найкраще приготування до смерті
17:20 П'ятниця 0 617
4-12-2020, 17:20

Кардинал Канталамесса: Євхаристія – найкраще приготування до смерті

Отець Раньєро Канталамесса, який під час Консисторії 28 листопада цього року був піднесений до кардинальської гідності, виголосив для Папи Франциска та очільників Римської Курії, зібраних у залі Павла VІ у Ватикані, першу науку з нагоди Адвенту.
Про це пише Vatican News.

«Навчи нас рахувати наші дні і ми осягнемо мудрість серця», – такою була тема першої науки кардинала Раньєро Канталамесси, Проповідника Папського Дому, яку він у п’ятницю, 4 грудня 2020 року виголосив для Святішого Отця Франциска та очільників Римської Курії. З огляду на необхідність забезпечити належну дистанцію між учасниками, було змінене традиційне місце проведення таких зустрічей: замість каплиці Redemptoris Mater Апостольського палацу їх перенесено до залу Павла VІ. Приготування до Христового Різдва, що є, без сумніву, святом життя, проповідник запропонував розпочати із роздумів над смертю. Наступні дві науки заплановані на 11 та 18 грудня.

Проповідник Папського Дому розпочав свої роздуми, декламуючи поезію італійського поета Джузеппе Унґаретті, у якій автор намагається описати душевний стан військових в окопах під час першої світової війни, порівнюючи їх до осіннього листя на деревах. Як підкреслив кардинал, сьогодні, коли ми переживаємо потрясіння з приводу поширення в світі коронавірусної інфекції, ввесь світ переживає відчуття скороминучості людського життя. Однак, кожен віруючий повинен пам’ятати, що зі смертю буття людини не припинається, адже нас чекає життя вічне.

Сестра смерть

Проповідник пригадав повчання святого Августина, який називав смерть хворобою, якою ми заражаємось відразу при народженні, та іменував її сестрою та доброю вчителькою. І справді, смерть вчить нас багатьох речей. «Смерть – це кінець усіх відмінностей та несправедливостей, які існують між людьми», – наголосив кардинал Канталамесса, а цитуючи слова відомого італійського коміка Тото, пригадав, що смерть також “вирівнює” всіх, скасовуючи всі привілеї, здобуті людьми за час їхнього життя.

«Наскільки менше війн, наскільки менше жорстокості було би здійснено на землі, якби насильники та гнобителі народів думали про те, що також і вони повинні скоро померти! Дивитись на життя з точки зору смерті є надзвичайною допомогою для того, аби добре жити. Тебе турбують проблеми та труднощі? Прямуй вперед, стань у потрібному місці: поглянь на ці речі з ложа смерті», – закликав проповідник, заохочуючи замислитися над нашою діяльністю, конфліктами та значенням речей у нашому житті саме із позиції смерті. На його переконання, погляд на життя з позиції смерті допомагає людині не прив’язуватись до матеріальних речей, вдивлятись у Небо, де є наш справжній дім.

Лихо вічної смерті

Як підкреслив кардинал Раньєро Канталамесса, існує лише одна смерть, якої повинна боятись людина, смерті вічної. Вона єдина, що заслуговує на ім’я “смерть”, адже не є переходом, Пасхою, але жахливою кінцевою зупинкою. І щоби спасти людей від цього жахливого лиха, Церква покликана проповідувати християнам про смерть. Прикладом у цьому для нас є святий Франциск з Ассізі, який відкрив нове обличчя смерті, пасхальне обличчя, що вказує на християнське бачення смерті як переходу до вічного життя.

Учасники смерті Ісуса

«Лихо тим, які помруть у смертних гріхах! Якщо хтось живе у смертних гріхах, то для нього смерть все ще зберігає жало і отруту», – пригадав проповідник, наголошуючи на тому, що позбутись гріха означає позбавити смерті її жала. За його словами, існує привілейований спосіб приготуватися до смерті – участь у Пресвятій Євхаристія. Ісус Христос установив це Таїнство, аби вчинити нас учасниками Своєї смерті, роблячи нас, таким чином, з’єднаними із Ним. Немає кращого і ефективнішого способу, аби приготуватись до переходу до вічного життя, як участь у Пресвятій Євхаристії!
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 72 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.