Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 вересня, понеділок
18:20 Неділя 0 387
6-09-2020, 18:20

Літургія на кожен день, 7 вересня, понеділок

(зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.

АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА

Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки  вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 5, 1-8
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Ходять чутки, що між вами є розпуста, і то така розпуста, якої навіть між язичниками немає, що хтось має за дружину – дружину батька. А ви загорділи, замість того, аби плакати, щоб видалений був з-посеред вас той, хто зробив це діло. Тому, будучи від- сутній тілом, але присутній духом, я, немов присутній між вами, так розсудив того, хто таке вчинив: коли в Ім’я Господа на­шого Ісуса зберетеся ви і мій дух, із силою Господа нашо­го Ісуса, – віддати такого сатані на погибель тіла, щоби дух був спасенний в день Господній. Не добре ваше вихваляння себе. Хіба не знаєте, що невелика кількість закваски заквашує все тісто? Усуньте стару закваску, що- би бути новим тістом, бо ви прісні, адже наша Пасха – Христос, принесений у жертву. Тому святкуймо не в старій заквасці й не в заквас- ці злоби та лукавства, а в опрісноках чистоти та істини. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 5, 3а і 5. 6-7. 12
Боже, веди нас святістю своєю.
Прислухайся до голосу мого благання, †
мій Царю і мій Боже, *
адже Ти – Бог, який не може погодитися з беззаконням,
і не поселиться біля Тебе *
той, хто зло чинить.
Порушники закону не встоять перед Твоїми очима: *
Ти не злюбив усіх, які чинять беззаконня, –
Ти вигубиш тих, хто говорить неправду. *
Кровожерною та підступною людиною †
Господь гидує.
А всі, які надіються на Тебе, хай відчують радість. *
Вони веселитимуться повік, а Ти будеш їх захищати.
І будуть хвалитися Тобою *
ті, хто Ім’я Твоє любить.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 6-11
† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося в іншу суботу, коли увійшов Ісус до синагоги й навчав, був там чоловік, права рука якого була всох­лою. Книжники й фарисе ї стежили за Ним, чи зцілятиме в суботу, аби знайти звинувачення проти Нього. А Він знав їхні думки й сказав чоловікові, який мав суху руку: «Підведися і стань посередині». Той підвівся і став. Ісус же промовив до них: «Запитую вас: чи дозволено в суботу робити добро чи робити зло, душу спасти чи погубити?» І, обвівши усіх поглядом, сказав йому: «Простягни свою руку». Той і зробив, і рука його відновилася. А вони сповнилися люттю і змовлялися один з од­ним, що б це зробити з Ісусом. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Заздрість породжує ненависть, а ненависть засліплює людину; просімо Господа навчити нас дивитися на людей очима Євангелія та вимолювати благодаті, потрібні для життя земного й вічного:
1. Молімося за святу Церкву, щоб, проповідуючи і подаючи взірець любові до людини, вона утверджувала у світі мир та злагоду.
2. Молімося за країни зі слабкою економікою, щоб вони зуміли вирішити свої проблеми, а їхні народи жили в мирі та достатку.
3. Молімося за людей, які змушені працювати в неділю, щоб вони не втратили віри та побожності.
4. Молімося за тих, хто працює на ланах, щоб Господь благословив їхні зусилля щедрим врожаєм.
5. Молімося за померлих, щоб всемилостивий Отець прийняв їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вміли співчувати ближнім у клопотах та проблемах і завжди охоче їм допомагали.
Господи Ісусе, Ти навчаєш людей єднати любов до Бога з любов’ю до ближнього; вислухай наші молитви і вчини, щоб, люблячи Тебе, ми любили і чинили добро кожній людині. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством; † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.