Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Разом на захист місць культу»: ватиканське послання мусульманам з нагоди Рамадану

«Разом на захист місць культу»: ватиканське послання мусульманам з нагоди Рамадану

Місця культу – це не лише місця молитви, зустрічі з Богом, але також простір «духовної гостинності», зазначають автори звернення, наголошуючи на недопустимості нападів на культові споруди.
Про це повідомляє Vatican News.

«Християни і мусульмани: разом на захист місць культу», – такою є тема послання Папської Ради з питань міжрелігійного діалогу, надісланого мусульманам з нагоди священного для них місяця Рамадан та свята ‘Id al-Fitr. У ньому зазначається, що в той час, як цей період займає центральне місце в житті мусульман, як час духовного зцілення, зростання, ділення з бідними та зміцнення родинних і дружніх зв’язків, для «нас, ваших друзів християн», це є слушна нагода поглиблювати стосунки. Таким чином, йдеться про «особливі нагоди для зростання братерства між християнами і мусульманами».

Простір духовної гостинності

«Йдучи за дорогою для нас традицією, хочемо поділитися з вами кількома думками, які цього року стосуються захисту місць культу», – пишуть Голова та Секретар ватиканського відомства, звертаючи увагу на те, що «як для християн, так і для мусульман, церкви та мечеті є простором, зарезервованим для особистої та спільнотної молитви, спорудженими та оснащеними таким чином, щоби сприяти тиші, роздумам і медитації».

Крім того, що ці місця є простором, де можна пережити досвід Бога, вони є також «простором духовної гостинності», в яких визнавці інших релігій збираються на особливі церемонії, такі як шлюби, похорони чи свята громади. «Беручи в цих заходах участь у мовчанні та з належною пошаною до релігійних звичаїв цієї конкретної релігії, вони відчувають зарезервовану для них гостинність. Ця практика є особливим свідченням того, що єднає віруючих, не применшуючи і не заперечуючи того, що їх відрізняє», – зазначають автори послання, цитуючи слова Папи Франциска, сказані 2 жовтня 2016 року під час відвідин мечеті Гейдара Алієва в Баку: «Зустрітися в братерській дружбі в цьому місці молитви – це великий знак, знак, що вказує на ту гармонію, яку релігії спроможні будувати, починаючи від особистих стосунків і доброї волі провідників».

Неприпустимість профанації

Далі, згадуючи нещодавні напади на церкви, мечеті та синагоги, скоєні «лиходіями, які, здається, сприймають місця культу як ідеальну мішень для своєї сліпої та безумної ненависті», в посланні наводяться слова із «Документа про загальнолюдське братерство задля всесвітнього миру й спільного співжиття», підписаного 4 лютого 2019 в Абу-Дабі Папою Франциском і Великим Імамом Аль-Таїбом: «Захист місць культу – храмів, церков і мечетей – є обов’язком, гарантованим релігіями, загальнолюдськими цінностями, законами та міжнародними конвенціями. Кожна спроба нападу на місця культу чи створення загрози їм терактами, вибухами чи зруйнуванням – це викривлення навчання релігій, як також очевидне порушення міжнародного права».

Тож «цінуючи зусилля міжнародної спільноти», спрямовані на різних рівнях на захист місць культу, Голова та Секретар Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу висловлюють сподівання, що «взаємна пошана і співпраця зможуть посилити наші узи щирої дружби й дозволять нашим громадам берегти місця культу, щоб запевнити майбутнім поколінням фундаментальну свободу сповідувати власні вірування».
Новини з Ватикану Папа: бути місіонером – це давати свідчення власної віри Цього дня під час Святої Меси у каплиці “Дому святої Марти” Святіший Отець закликав молитись за всі тих, які померли з причини коронавірусу, зокрема, за невідомі жертви, які були поховані у спільних могилах.