Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Молитва єдності в день спомину святого Йосафата Кунцевича у Володимир-Волинському
09:15 Четвер 0 146
14-11-2019, 09:15

Молитва єдності в день спомину святого Йосафата Кунцевича у Володимир-Волинському

12 листопада, у день літургійного спомину святого Йосафата Кунцевича, мученика, у храмі святих Йоакима та Анни у Володимирі-Волинському відбулася урочиста Свята Літургія, що зібрала духовенство та вірян римо-католицького, греко-католицького та православного обрядів.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Її очолив особливий гість – єпископ Мар’ян Бучек. Присутнім був також Керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей (Шевчук) ПЦУ.


Святий Йосафат Кунцевич, Архієпископ Полоцький, один з покровителів України, уже багато років поспіль збирає представників різних конфесій на молитву єдності, а вірним його помічником у цій справі є настоятель парафії, декан Луцького деканату отець канонік Лєх Кошляга з Ордену кармелітів.


Володимир-Волинський – особливе місто, адже саме тут у 1580 р. народився св. Йосафат. Тож щороку цього дня з ініціативи отця каноніка Лєшека у храмі лунає спільна молитва про єдність Христової Церкви, а також за мир. Цього року на свято завітали Маршалек Сейміку у Любліні пан Збігнєв Войцєховскі та мер міста Володимира-Волинського пан Петро Саганюк.

За словами єпископа Мар’яна Бучека, християнські церкви протягом століть розійшлись у своїх принципах віровчення, однак завжди звучало прагнення єдності. Основною метою проповідування св. Йосафата у складні часи його служіння було те, щоб усі зрозуміли, що кожна людина – дитина одного Бога. Єпископ навів приклад мозаїки, яка складена з безлічі відтінків кольорів, але складає одне гарне зображення. Проте якщо узяти всі камінчики і висипати їх на землю, то, здавалося б, з них неможливо скласти якийсь образ. Щоб укласти з них картину, потрібен талановитий митець. Ним є Бог, лише Він в змозі укласти гарну картину з різноманіття християнських церков.


Коли кардинала Мар’яна Яворського запитали, чи екуменізм для католиків означає усіх привести до католицизму, він відповів, що якби кожен узяв своїх дітей і внуків і привів їх до свого храму і став перед вівтарем, молячись до одного Бога, то, якщо усі б так вчинили, вже тоді можна було б говорити про справжній екуменізм.


Єпископ Мар’ян висловив також занепокоєння, що попри майже 30 років незалежності України та свободи віросповідання, у святинях все меншає молоді та дітей. Нещодавно під час своїх єпископських свячень єпископ Олександр Язловецький зауважив, що саме завдяки вихованню бабусі і мами він зараз є єпископом. Чи вміють сучасні бабусі, дідусі, мами і тати взяти дитину за руку і привести до храму?
Його Преосвященство наголосив, що коли матимемо перед очима Бога, то матимемо також і мир.


Пізніше відбулася спільна молитва біля реліквій святого Йосафата.


У кінці урочистості звучали слова подяки від отця Лєшека та парафіян, з вітальним словом до усіх присутніх звернулися також Преосвященний єпископ Матфей, Маршалек Сейміку у Любліні пан Збігнєв Войцєховскі та мер міста пан Петро Саганюк, а також провінціал ордену кармелітів отець Богдан Мегер.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:04 П'ятниця 0 77 Передріздвяна зустріч духовенства Галицького та Івано-Франківського деканатів 11 грудня Архієпископ Мечислав Мокшицький традиційно перед різдвяними святами зустрівся зі священиками і монахинями, які служать у Галицькому та Івано-Франківському деканатах, щоб поділитися облаткою та побажати одне одному благодатей Новонародженого Христа.