У світі не послаблюються переслідування християн. Не зважаючи на підписані домовленості, комуністична Китайська Народна Республіка загострює політику щодо сповідників Христа. Ісламські терористи, переможені у Сирії та Іраку, мігрують до інших країн. Мапа цькувань розширюється за рахунок нових регіонів. Сьогодні майже 300 млн християн живуть у країнах, де їхня віра переслідується.
Про це повідомляє
Niedziela.
Такі дані опубліковані у найновішому рапорті папського товариства «Допомога Церкві в потребі». Він охоплює останні три роки починаючи від 2017-го. Християни і надалі залишаються найбільш переслідуваною спільнотою у світі. Стратегії, що мали покращити їхню ситуацію, не принесли результатів, підкреслено 24 жовтня 2019 р. у Римі під час презентації рапорту у римській базиліці святих Варфоломія та Войцеха.
Покращення дипломатичних відносин із КНР чи Північною Кореєю не поліпшили ситуацію християн. Навпаки, у КНР загострились репресії протягом останніх років.
Мапа переслідування християн у світі (дані на 2019 рік). Натисніть на фото для збільшення
Якщо йдеться про переслідування з боку мусульман, то розгром так званої Ісламської Держави в Іраку та Сирії покращив ситуацію християн, які там мешкають, але спричинив поширення джихаду на інші країни.
«Військова інтервенція Сирії та Іраку хоч і не обов’язкова, однак виявилась недостатньою. Вона спричинила міграцію ісламської ідеології та самих терористів, – зазначив директор італійського відділу «Допомога Церкві в потребі» Алессандро Монтедуро. – Вони залишили поле битви і знайшли прихисток в інших країнах. Не стільки у Європі, бо це унеможливлює у нас заходи безпеки, а в Африці та південній Азії. Вже у 2015 р. там виникли сприятливі чинники, як, наприклад, відкриття екстремістських коранічних шкіл або організація тренувальних таборів для джихадистів. Відбулося те, що донедавна, здавалося, неможливо уявити. Такі країни, як Буркіна-Фасо або Шрі-Ланка, стали ареною переслідувань християн за віру».
Зображення: Avvenire