Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 липня, вівторок
17:54 Понеділок 0 372
15-07-2019, 17:54

Літургія на кожен день, 16 липня, вівторок

(зел) Вівторок ХV звичайного тижня
Ісус творить знаки, аби встановити їх як дороговкази на шляху до Царства Небесного, щоб там, де буде сподіяне чудо, була проголошена саме ця Добра Новина: Бог тебе любить і пробачає твої гріхи, і щоби після її проголошення ця Новина була прийнята із вірою. Однак, Ісус говорить, що є такі міста, де проповідування Доброї Новини стикається із невірством через туговухість і чер- ствосердечність аудиторії. І не дивуймося цьому, бо і сьогодні недалеко від нас є такі міста. Що чекає на ці міста та їхніх мешканців? Відкриваймо вуха і схиляймо серця до послуху Слову, проголошеному в сьогоднішніх читаннях.
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ з гори Кармель
У період Старого Завіту пророк Ілля на горі Кармель захищав віру в єдиного Бога. У ХІІ столітті від народження Христа на горі оселилися пустельники, котрі дали початок ордену під назвою Пресвятої Діви Марії з Кармелю.
Спільні Меси: про ПДМ (стор. 121)
У Київсько-Житомирській дієцезії – Урочистість МАТЕРІ БОЖОЇ БЕРДИЧІВСЬКОЇ, Головної Покровительки дієцезії


АНТИФОН НА ВХІД
Я в моїй правді Твоє лице побачу * і насичусь, коли явиться Твоя слава. (Пор. Пс 17 (16), 15)

КОЛЕКТА
Боже, Ти являєш тим, хто помиляється, сві тло Твоєї правди, щоб вони могли повернутися на дорогу праведності, † вчини, щоб ті, хто звуть себе християнами, відкинули усе, що суперечить гідності цього Імені, * і дбали про те, що з ним згідне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти прикрасив Кармелітанський Орден достойним званням Пресвятої Матері Твого Сина, завжди Діви, Марії; † вчини милостиво, щоб ми, віддаючи Їй честь і укріплені Її захистом, * стали гідними осягнути вічні радості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 2, 1-15а
Читання з Книги Вихід.
Тими днями один чоловік із дому Леві пішов і взяв собі за жінку дочку одного левія. Завагітніла жінка і вродила сина; бачивши ж, який він гарненький, таїлась із ним три місяці. А що не могла вже більше з ним таїтись, то взяла для нього кошичок з очерету, обмазала його маззю та смолою, поклала в нього хлоп’ятко і сховала його в комишах близько берега річки. Сестра ж його стала здалеку, бажала бо знати, що з ним станеться. Аж ось зійшла фараонова дочка скупатися в річці, слугині ж її ходили собі край берега річки; вгледіла вона кошичок в комишах і послала рабиню, щоб узяла його. Відчинила вона його, побачила дитинку, а ось воно плаче. Змилосердилася вона над ним і каже: «Це єврейська дитинка». Каже тоді його сестра дочці фараоновій: «Хочеш, побіжу й покличу тобі годувальницю з єврейок, щоб вигодувала тобі дитятко?» І відповіла їй фараонова дочка: «Побіжи!» Побігла дівчина й покликала матір дитини. І каже їй фараонова дочка: «Візьми оце дитятко та вигодуй його мені, а я дам тобі за це заплату». Взяла жінка дитятко й вигодувала його. А як дитятко виросло, привела його до фараонової дочки, і він став їй за сина. І надала йому ім’я Мойсей, кажучи, з води, мовляв, витягла я його. Раз якось, у той час як Мойсей був уже дорослий, вийшов він до братів своїх та й приглядався до їхніх тяжких робіт; і побачив як один єгиптянин б’є єврея, одноплемінника його. Озирнувся він туди й сюди і, побачивши, що немає нікого, убив єгиптянина та й сховав його в піску. Іншого дня вийшов він знову та побачив, як двоє євреїв б’ються; і каже до того, що скривдив: «Чого б’єш ближнього свого?» А той: «Хто тебе настановив князем і суддею над нами? Чи не задумав ти вбити й мене, як убив єгиптянина?» Злякався Мойсей та й каже собі: «Таки виявилося діло». Та й фараон дізнався про цей вчинок і намагався вбити Мойсея. От і втік Мойсей від фараона й замешкав у Мідіян-землі.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 69, 3. 14. 30-31. 33-34
Шукайте Бога, всі покірні серцем.
Я загруз у глибокому болоті – *
нема на чому стати.
Я потрапив у глибокі води, *
і течія мене підхопила.
Але я зі своєю молитвою – до Тебе, Господи. *
Це слушний час, Боже!
Вислухай мене у великому Твоєму милосерді, *
у правді Твого спасіння.
Я – бідний і нещасний, *
та спасіння Твоє, Боже, нехай високо мене підійме.
Тож прославлятиму піснею Ім’я Боже, *
звеличуватиму Його похвалою.
Побачать убогі та зрадіють. *
Шукайте Бога, і оживе ваше серце,
бо Господь вислуховує нужденних *
і не погордує в’язнями своїми.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 11, 20-24
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу почав Ісус докоряти міс­там, у яких сталося найбі льше Його чудес, за те, що вони не пока­ялися: «Горе тобі, Хоразине! Горе то­бі , Витсаїдо! Бо якби в Тирі й Сидо­ні сталися ті чудеса, які  сталися у вас, вони давно покая­лися б у волося­ни­ці та в попелі. Однак кажу вам: Тиру й Сидо­ну буде легше в день суду, ніж вам. І ти, Капернауме, хіба до неба піднесешся? До аду провалишся! Бо коли би чудеса, що сталися в тобі , від­булися в Содомі, він існував би до­нині. Тож кажу вам, що землі  Содомській легше буде в день суду, ніж тобі». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

З упованням вознесімо до Господа наші молитви і просімо, щоб Він вислухав їх у своїй великій милості:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона ревно і з любов’ю йшла до тих, хто ще не пізнав Христа.
2. Молімося за місіонерів, щоб вони не знеохочувалися труднощами, а відважно сіяли зерно Божого Слова.
3. Молімося за хворих та людей похилого віку, щоб у Церкві вони знаходили розраду і допомогу.
4. Молімося за прочан, які йдуть в паломництві до Матері Божої Бердичівської, про духовні та фізичні сили для них.
5. Молімося за померлих, щоб Господь удостоїв їх благодаті оглядання Його обличчя повіки.
6. Молімося у своїх особистих намірах, щоб Господь благоволив сповнити наші прохання.
Господи Ісусе Христе, почуй наші молитви і допоможи нам у боротьбі  з гріхами та спокусами, щоб ми, вірно виконуючи Твої заповіді, могли осягнути Небесне Царство. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Поглянь, Господи, на дари Церкви, яка благає Тебе, † і переміни їх на духовну поживу для Твоїх вірних, * щоб вони, приймаючи її, зростали у святості. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пташина знаходить собі  хатку, і ластівка собі  гніздечко, * куди кладе своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, Царю мій і мій Боже! * Щасливі, що живуть у Твоїм домі; * вони повіки Тебе хвалять. (Пор. Пс 84 (83), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Твоїми дарами, просимо Тебе, Господи, † щоб завдяки участі у цьому таїнстві * примножувалися в нас його спасенні плоди. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Вівторок 0 49 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 169 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.