Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 січня, четвер
19:01 Середа 0 467
27-01-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 28 січня, четвер

Ісус посилає своїх учнів, щоб їх формувати, показувати необхідні умови, аби їх місія була плідна. Він їх не ошукує, говорить правду про те, що це є важко і навіть небезпечно. Він показує, що перешкоджає, заохочуючи до вбогості й довіри. Одночасно Він запевняє їх про те, що в місії  їх буде супроводжувати Той, хто їх посилає, а всі обмеження служать тільки одному, щоб Його Царство відчувалось уже зараз.
Св. ТОМИ АКВІНСЬКОГО, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Тома народився близько 1225 року. Був вихований в абатстві Монте Кассіно. У молоді роки Тома вступив до ордену Домініканців. Вивчав богослов’я у місті Кельні під керівництвом св. Альберта Великого, а потім у Парижі, де пізніше сам викладав. Він – найвизначніший представник схоластичної філософії та схоластичного богослов’я. Його головні праці “Теологічна сумма” й “Сумма проти язичників” є оригінальним синтезом схоластичної філософії та богослов’я. Писав також коментарі до Святого Письма. Помер 7 березня 1274 року в дорозі до Ліону, куди поїхав, щоб взяти участь у Соборі. Святий Тома є покровителем католицьких шкіл.

АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і шатами слави його одягнув. (Пор. Сир 15, 5)

КОЛЕКТА
Боже, джерело мудрості, завдяки Твоїй благодаті святий Тома Аквінський ревно прямував до святості та відзначався глибоким пізнанням священного вчення; * вчини, щоб ми зрозуміли те, чого він навчав і наслідували те, що він чинив. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 10, 19-25
Читання з Послання до євреїв.
Брати, маючи відвагу входити до святині через кров Ісуса – новою і живою дорогою, яку Він відкрив нам через завісу, тобто через своє тіло, – і маючи Великого Священика в Божому домі, приступаймо зі щирим серцем, у повноті віри, очистивши серця від недоброго сумління, обмивши тіла чистою водою. Непохитно тримаймося визнання надії, адже вірний Той, хто обіцяв. Будьмо уважні один до одного, заохочуймо до любові та добрих діл; не залишаймо своїх зібрань, як то деякі ввели у звичку, але заохочуймо один одного, і тим більше, чим більше бачите, що наближається день. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 24, 1-2. 3-4аб. 5-6
Ось покоління, що шукає Бога.
Земля і все, що її наповняє, *
Всесвіт і ті, які живуть у ньому, – вони Господні.
Адже Він заснував її над морями *
і облаштував її на ріках.
Хто вийде на гору Господню, *
і хто стане на Його святому місці?
Той, у кого руки невинні й серце чисте, *
хто не прив’язав до марного свою душу.
Ось покоління, що шукає Бога.
Такий отримає благословення від Господа *
і справедливу винагороду від Бога, Спасителя свого.
Це покоління тих, які Його шукають, – *
обличчя Бога Якова шукають.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 118, 105
Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє слово – світильник для ноги моєї,
світло на моїй стежці.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 4, 21-25
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус промовив до людей: «Хіба приносять світильник, щоби поставити під велику посудину на зерно чи під ліжко? Чи щоби поставити на свічнику? Тому що немає нічого прихованого, яке б не виявилося, і немає таємного, яке б не стало явним. Якщо хто має вуха, щоби слухати, нехай слухає!» І Він говорив їм: «Зважайте на те, що чуєте: якою мірою міряєте, такою й вам відміряють, і додасться вам. Адже хто має, тому дасться, а хто не має, то й те, що має, буде забране від нього!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Томи і всіх святих богословів просімо Господа про потрібні благодаті для святої Церкви та для нас особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало великих вчених у кожній галузі знання, і щоб вони ревно допомагали їй проповідувати святу віру.
2. Молімося за викладачів та усіх, хто вивчає теологію, щоб через навчання вони ще більше наближалися до Бога.
3. Молімося за винахідників і відкривачів, щоб їхні досягнення служили на благо людства.
4. Молімося за професорів духовних семінарій, щоб їхня праця принесла плоди мудрості і святості майбутніх священиків.
5. Молімося за душі померлих, щоб Господь прийняв їх до своєї слави.
6. Молімося за нас самих, щоб ми поглиблювали свої знання віри і з їх допомогою краще служили Христові та людям.
Боже, Ти є правдою і джерелом усякої істини; веди святу Церкву і все людство дорогами Твого вчення, яке явив нам Твій Син Ісус Христос. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, нехай буде угодною Тобі жертва, охоче принесена нами в день спомину святого Томи, * за навчанням котрого ми також, прославляючи Тебе, цілковито Тобі присвячуємось. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хто над Господнім законом день і ніч розмірковує, * плід свій дає у свою пору. (Пор. Пс 1, 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наситивши нас Христом – живим хлібом, повчи нас через Христа – Учителя, † щоб ми, споминаючи святого Тому, пізнавали і стину * і в любові являли її в ділах. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Субота 0 114 2 липня Церква згадує святого Бернардина, пресвітера Бернардин Реаліно (1530–1616) народився в заможній італійській родині в м. Карпі. Удома отримав чудову освіту, згодом пробував вивчав медицину в Модені та філософію в Болоньї, проте врешті-решт зосередився на праві, із якого зробив докторат (1556).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.