Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 лютого, неділя
18:42 Субота 0 486
22-02-2020, 18:42

Літургія на кожен день, 23 лютого, неділя

(зел) VІІ Неділя звичайного періоду
До Ісуса так ніхто не говорив. Ніхто не наказував любити своїх ворогів і переслідувачів, не вчив підставляти ліву щоку тому, хто тебе вдарив у праву. Таке вчення видається щонайменше дивним і нездійсненним. Але Ісус не просто дає ці накази, Він їх аргументує: через любов до своїх ворогів людина наслідує небесного Отця, котрий “велить своєму сонцю сходити на злих і добрих”, для котрого, так насправді, не існує абсолютно злих людей, бо всі люди – Його діти. Ісус вчить нас дивитися на світ очима Бога і помічати добро у кожній людині.

АНТИФОН НА ВХІД

Господи! Я ж бо надіявся на Твою ласку. * Нехай радіє моє серце Твоїм спасінням! * Заспіваю Господу, добро бо мені вдіяв. (Пс 13 (12), 6)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми постійно заглиблювались у Твоє вчення * та виконували словом і вчинком те, що Тобі до вподоби. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Лев 19, 1-2. 17-18
Читання з Книги Левіт.
Господь сказав Мойсеєві: «Промов до всієї громади синів Ізраїля і скажи їм: Будьте святими, бо Я – святий, Господь, Бог ваш. Не будеш ненавидіти брата твого в твоїм серці; докориш щиро ближньому твоєму, щоб не взяти на себе його гріха. Не будеш мститися і не будеш злопам’ятним супроти твоїх земляків. Любитимеш ближнього твого, як самого себе. Я – Господь». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 103, 1-2. 3-4. 8 і 10. 12-13
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає.
Господь щедрий і милосердний, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашим беззаконням.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.
Як милує синів батько, *
так Господь милосердиться †
над тими, хто Його боїться.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 3, 16-23
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Хіба не знаєте, що ви – храм Божий, і що Божий Дух живе в вас? Якщо хто нищить Божий храм, того знищить Бог, адже Божий храм святий, а ним є ви. Хай ніхто себе не обманює. Якщо комусь між вами здається, що він мудрий у цьому віці, нехай стане нерозумним, аби стати мудрим. Адже мудрість цього світу є безумством у Бога. Як написано: «Він ловить премудрих у їхніх хитрощах». І знову: «Господь знає думки мудрих, що вони марні». Тому хай ніхто не хвалиться між людьми, бо все воно ваше: чи Павло, чи Аполлос, чи Кифа, чи світ, чи життя, чи смерть, чи теперішнє, чи майбутнє – все ваше! Ви ж – Христові, а Христос – Божий. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1 Йн 2, 5
Алілуя, алілуя, алілуя.
Хто дотримується Христового слова,
в тому Божа любов справді є досконалою.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 38-48
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ви чули, що було сказано: “Око за око і зуб за зуб”. А Я кажу вам: не противтеся злому; але якщо тебе хто вдарить у твою праву щоку, підстав йому й другу. А тому, хто хоче з тобою судитися і забрати в тебе одяг, віддай йому й хітон. Якщо хто примушуватиме тебе пройти одну милю, йди з ним дві. Тому, хто просить у тебе, дай; і від того, хто хоче в тебе позичити, не відвертайся. Ви чули, що було сказано: “Любитимеш ближнього свого і ненавидітимеш свого ворога”. А Я кажу вам: Любіть ваших ворогів і моліться за тих, які переслідують вас, щоби бути вам синами вашого Отця, Того, хто на небесах, який своєму сонцю велить сходити над злими і над добрими та посилає дощ на праведних і на неправедних. Бо коли полюбите тих, хто вас любить, то яку нагороду маєте? Хіба не те саме й митники роблять? Коли привітаєте виключно ваших братів, то що особливого зробите? Чи не так і язичники роблять? Тож будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Любов до ближнього кличе нас до щирої молитви за своїх близьких, а також і за людей, нам недоброзичливих, тож воз­несімо до Господа наші щирі прохання:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб для світу вона була знаком Божої любові і милосердя.
2. Молімося за Святішого Отця, за нашого архіпастиря, а та­кож за всіх єпископів та священиків, щоб вони, сповнені да­рами Святого Духа, давали вірним приклад любові Бога і ближнього.
3. Молімося за наших приятелів і людей, дорогих нашому серцю, щоб Господь обдарував їх своїми благодатями.
4. Молімося за людей, серцем яких заволоділа злість та во­рожість до інших, щоб Господь очистив їхні серця й уми та надихнув їх до злагоди і порозуміння.
5. Молімося за померлих, щоб Небесний Отець простив їм їхні провини і назвав їх своїми синами.
6. Молімося за наші сім’ї, щоб ми повсякчас були вірні Бо­гові, а Христове благословення нехай завжди буде з нами.
Господи наш і Боже, Ти в Ісусі Христі явив нам свою любов та милосердя, вислухай наші смиренні прохання і благоволи, щоб ми, виявляючи любов й милосердя до наших ближніх, відчули Твою любов та прощення. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Боже, наш Отче, звершуючи з належною пошаною Твої тайни, смиренно просимо, † щоб дари, принесені на славу Твоєї величі, * спричинилися до нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 21-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Розповім про всі чуда Твої . * Я буду радуватися й веселитися з-за Тебе, * оспівуватиму ім’я Твоє, Всевишній.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми осягли плоди спасіння, * завдаток якого отримали в цьому таїнстві. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий