Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Церковний експерт: Готуються нові кроки для захисту неповнолітніх
12:21 П'ятниця 0 173
21-02-2020, 12:21

Церковний експерт: Готуються нові кроки для захисту неповнолітніх

У Церкві розвивається культура профілактики зловживань щодо неповнолітніх. Папа не зупиняється на досягнутому і готує наступні кроки в цьому напрямку.
Про результати минулорічної ватиканської зустрічі голів єпископатів на тему «Захист неповнолітніх у Церкві» розповів отець Ганс Цольнер, член Папської комісії захисту неповнолітніх.

Священик зауважив, що впродовж дванадцятьох місяців, що минули від закінчення форуму, в Церкві з'явилося дев'ять документів на тему захисту неповнолітніх. Один з найважливіших – motu proprio Папи «Vos estis lux mundi». Ним був уведений обов'язок створення в кожній дієцезії доступного для кожного способу повідомлення про випадки зловживань. Священики і монахи зобов'язані «своєчасно сигналізувати» католицькій владі про відомі їм випадки зловживань і про можливі занедбування і замовчування у справах, що стосуються таких злочинів. Важливим кроком стало зміцнення свідомості єпископів щодо їхньої відповідальності в цій сфері та скасування «папської таємниці» у справах, пов'язаних з педофілією.

Отець Цольнер наголосив, що Папа Франциск не збирається зупинятися на досягнутому і найближчим часом будуть зроблені наступні кроки, які готувалися впродовж усього року з урахуванням глибокого підходу до проблеми і її серйозного аналізу. Єзуїт наголосив, що вони посприяють розвитку в Церкві «культури уваги і профілактики, і, насамперед, культури захисту життя всіх людей».

Зустріч «Захист неповнолітніх у Церкві» тривала у Ватикані з 21 до 24 лютого 2019 року. У ній брали участь представники всіх національних єпископських конференцій.

Джерело: Католицький оглядач

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:21 Середа 0 121 Папа: Ми не самотні у випробуваннях, довірмося Ісусові Вітаючись із вірними в різних куточках світу, що брали участь в загальній аудієнції через засоби комунікації, Святіший Отець заохотив плідно пережити час приготування до вже недалекої Пасхи, просячи заступництва святого Йоана Павла ІІ, який 15 років тому відійшов до вічності.