Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск прийняв зречення єпископа Броніслава Бернацького
13:07 Вівторок 0 2 566
18-02-2020, 13:07

Папа Франциск прийняв зречення єпископа Броніслава Бернацького

Вакантний осідок зайняв єпископ-коад’ютор Станіслав Широкорадюк.
Про це пише Vatican News.

У вівторок, 18 лютого 2020 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення з уряду Ординарія Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ в Україні, подане єпископом Броніславом Бернацьким. Його наступником у цьому душпастирському служінні стає єпископ Станіслав Широкорадюк, дотеперішній Коад’ютор згаданої дієцезії.

Утворена 4 травня 2002 року, Одесько-Сімферопольська дієцезія охоплює територію Криму, Одеської, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей. Від моменту її заснування і дотепер її очолював єпископ Броніслав Бернацький, обраний наприкінці 2018 року Головою Конференції Римо-Католицьких єпископів України. У вересні минулого року єпископу виповнилося 75 років.

Новий Одесько-Сімферопольський Ординарій Станіслав Широкорадюк, який є вихідцем із Ордену Братів Менших, здійснює єпископське служіння вже понад чверть сторіччя. Святий Папа Йоан Павло ІІ 26 листопада 1994 року, призначив його єпископом-помічником Житомирської (від 1998 р. – Київсько-Житомирської) дієцезії, а 6 січня 1995 року рукоположив його в базиліці Святого Петра.

В 2012-2014 роках єпископ Станіслав також адміністрував Луцьку дієцезію, доки 12 квітня 2014 був призначений Єпископом Харківсько-Запорізьким. Залишався адміністратором цієї дієцезії й після того, як 2 лютого 2019 року Папа Франциск призначив його єпископом-коад’ютором із спеціальними повноваженнями Одесько-Сімферопольської дієцезії. Це тривало до призначення новим Єпископом Харківсько-Запорізьким отця Павла Гончарука, про що було оголошено 6 січня 2020 року, а 14 лютого відбулися єпископські свячення та введення в уряд.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.