Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чому Євхаристійний піст такий важливий?
12:27 Неділя 0 853
23-02-2020, 12:27

Чому Євхаристійний піст такий важливий?

Святий Бенедикт називає піст “знаряддям добрих справ”, яке має допомогти людині зустрітись із Богом, формулюючи вислів “любити піст”.
Євхаристійний піст – це час очищення і очікування на зустріч із Богом у Причасті.

За святим Бенедиктом, це час радості для того, хто прагне щось пожертвувати Богові, очікуючи Святої Пасхи.

Приготування до Євхаристії через дотримання посту допомагає сконцентруватись заради зустрічі з Творцем, відкинувши все інше.
Ця година утримання від їжі насправді приносить багато користі, якщо постимо із любові до Бога.

Цей недовгий час перед прийняттям Причастя – це час очікування, приготування, очищення. Потім – зустріч. Церква прагне, щоби вірні були щонайбільше відкриті для зустрічі з Ісусом і мали змогу вповні прийняти ласку, яка є даром самого Бога.

Євхаристія – це бенкет, на який запрошує нас Господь. І Євхаристійний піст дає плоди у вигляді душевного спокою, світла, духовного зросту, відкритості на Божу діяльність.

Гідно прийнята Євхаристія дає людині справжнє щастя, якого так прагнемо у світі.

Споживати Тіло Христа

Ми стаємо свідомі того, коли причащаємось, що наше серце тепер – вмістилище Бога. Не існує чогось на кшталт “постєвхаристійний піст”, однак опісля прийняття Бога мусимо розуміти, наскільки великої ласки удостоюємось, приймаючи до себе самого Господа.

Є свідчення, до прикладу, із життя містички святої Катерини Сієнської, яка під час того, як мала бачення Ісуса, не могла нічого їсти – їжею для неї було Тіло Христа.

Голод Любові

У Євхаристії Христос втамовує найбільший голод людини – голод любові. Як фізична їжа поповнює наші сили, так Причастя зміцнює любов, яка слабне в щоденному житті.

“Великим нещастям є те, що нехтуємо цією Божою їжею, щоби перейти пустелю життя. Уподібнюємось до когось, хто вмирає з голоду біля всуціль накритого столу” – казав святий Йоан Марія Віанней.

Тетяна Трачук для ДивенСвіт

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Катехетика 17:41 Вівторок 0 757 5 Божих обітниць, які допоможуть не боятися коронавірусу Нам лячно. Щоразу сумніші новини навіюють все більше страху. Що ви робите зі своїм страхом? Ви закриваєте його в собі і дозволяєте йому жити всередині вас? Чи знаходите час поговорити з Господом про ваші страхи, турботи і переживання? Він може подбати про них.