Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Єпископи покликані захищати віру своєї пастви
17:20 П'ятниця 0 237
4-05-2018, 17:20

Папа: Єпископи покликані захищати віру своєї пастви

Про близькість, заангажування в життя своєї пастви та пильність єпископів в охороні своїх вірних перед вовками проповідував Папа Франциск під час Служби Божої в домі святої Марти у Ватикані в п’ятницю, 4 травня 2018 року. Зокрема, він наголосив на завданні єпископа захищати своїх вірних і утверджувати їх у вірі. На ці роздуми Понтифіка надихнуло літургійне читання з книги Діянь Апостолів, де описано труднощі, з якими зіткнулася християнська громада в Антіохії.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Ми чули, як деякі з нас, вийшовши без нашого доручення, потурбували вас словами та схвилювали ваші душі» (Діяння Ап. 15, 24), – писали апостол Петро та інші апостоли вірним в Антіохії, вирішивши діяти, щоби привернути мир у спільноту. Тамтешні християни з великою радістю сприйняли підбадьорливий лист апостолів, який більше не зобов’язував їх до обрізання.

Понтифік зазначив, що спершу до антіохійської громади вірних прибули ті, хто вважали себе «православними справжньої доктрини», справжніми християнськими богословами, але своїми повчаннями вони дезорієнтували народ. Церковні провідники Божого народу, апостоли нашого часу, єпископи, повинні бути тими, які, натомість, утверджують своїх вірних у вірі.

«Єпископ, – продовжив Папа, – це той, хто пильнує, чуває, це вартовий, який вміє дивитись, щоби захистити стадо від вовків, які назирають». Життя єпископа переплетене з життям його пастви. Отож, покликання єпископа – бути Пастирем, який оберігає своїх вірних, а якщо якась овечка загубиться, то він залишає інших,  йде її шукати і повертає до отари.

Добрий єпископ, на переконання Папи Франциска, знає своїх вірних, він близький до них. Як часто, на жаль, можна почути, що єпископ добрий, однак, не дуже піклується про своїх вірних, часто зайнятий різними справами чи постійно подорожує, а для власних вірних не має часу. Божий народ відчуває, коли єпископ є добрим Пастирем, близьким до них, опікується ними та готовий віддати своє життя за них.

Закінчуючи проповідь, Понтифік наголосив, що саме таким повинне бути життя єпископа: у близькості та опіці своїх вірних. А як приклад Папа вказав на святого єпископа Турібій де-Моґровехо. «Молімося, аби Господь завжди нам давав добрих Пастирів, щоби Церкві ніколи не бракувало захисту Пастирів, бо без цього ми не можемо прямувати вперед. Щоби вони були працьовитими, людьми молитви, близькими, близькими до Божого народу… скажімо одним словом: чоловіками, які здатні бути пильними», – підсумував Єпископ Риму.

За темою:
Папа: Не можемо приступити до Христа, висуваючи умови
Папа і Трибунал Римської Роти: промова 2018 року
Папа розпочав травень – Марійний місяць – молитвою за мир у Сирії та в усьому світі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.