Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Молодь, прямуючи до Синоду: Хочемо радісної, автентичної й інтерактивної Церкви
12:50 Неділя 0 358
25-03-2018, 12:50

Молодь, прямуючи до Синоду: Хочемо радісної, автентичної й інтерактивної Церкви

Молодь світу приваблена радістю, яка має бути ознакою християнської віри. Молоді люди прагнуть Церкви, яка є живим свідком того, про що навчає, Церкви, яка не вважає їх занадто малими, щоб бути головними дійовими особами свого духовного шляху. Про це йдеться в документі, виданому за підсумками передсинодальної зустрічі молоді.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

14-сторінковий документ підсумовує працю 20 мовних груп і 300 учасників, а також 6 тематичних груп у соціальних мережах, які залучили 15 тисяч користувачів інтернету. Молодь пише ієрархам, що хоче «автентичної Церкви, прозорої, чесної, відкритої, комунікативної, доступної, радісної й інтерактивної».

Документ містить три частини: виклики й можливості для молоді в сучасному світі; віра і покликання, розпізнавання і супровід; виховна та пастирська діяльність Церкви. Він стане одним із джерел для Робочого документу Синоду.

Щоб формувати свою особистість, пояснюють автори, ми шукаємо «сенс у спільнотах, які мають бути джерелом підтримки... спільнотами, здатними належно нас цінувати». Це насамперед родини, але й різні товариства, рухи та Церква, навіть якщо дехто вважає віру «приватним питанням». Дивлячись у майбутнє, молодь пише: «Ми занадто боїмося, а деякі з нас перестали мріяти». Однак молоді люди шукають «можливості працювати й будувати кращий світ», в чому також допомагає соціальна доктрина Церкви.

Окремий параграф присвячений технологіями, які, на думку одних, «збагатили наші стосунки», але для багатьох інших набули форми залежності, «підмінивши міжлюдські стосунки, а навіть і стосунки з Богом». Очевидно те, що «молодь усього світу непогамовно споживає мультимедійний продукт». Часто люди в онлайнових середовищах поводяться інакше, ніж поза мережею, тож «необхідно формувати молодь у тому, як жити цифровим життям». У документі йдеться також про те, що такі проблеми, як порнографія, «викривлюють» сприйняття статевості, а технології можуть створювати «оманливу паралельну реальність, яка ігнорує людську гідність». З цього випливає заклик до Церкви присвячувати більше уваги негативним явищам у цій сфері.

«Чимало з нас гаряче прагне пізнати Ісуса», – наголошують учасники передсинодальної зустрічі, але для цього просять «автентичних свідків, чоловіків і жінок, здатних із захопленням виражати свою віру та стосунки з Ісусом, заохочуючи інших наближатися до Нього, зустріти Його й полюбити».  «Християни сповідують животворного Бога, але, попри це, є богослужіння та громади, які виглядають мертвими. Молодь приваблює радість, яка мусить бути характерною рисою нашої віри». Автори документу прагнуть Церкви, яка визнає помилки та має «смирення просити пробачення», Церкви, яка запропонує молоді простір для участі, чітко окреслить роль жінки, яку необхідно зрозуміти, утверджувати й цінувати.

Юнаки й дівчата з усього світу, зібрані в Римі, просять Церкву визнати помилки – наприклад, сексуальні чи економічні зловживання. Вони закликають уміти спілкуватися через нові медіа й конкретно висловлюватися про такі незручні теми, як гомосексуальність і гендерна ідеологія. Молодь просить Церкву виходити назустріч людям туди, де відбувається соціалізація: «у бари, кафе, парки, спортзали, стадіони чи будь-які інші осередки культурних чи суспільних заходів» – але й у сиротинці, лікарні, на периферії, в зони конфліктів, в’язниці чи «квартали червоних ліхтарів». Але не лише про фізичні місця йде мова. Молоді люди просять, щоб Церква досягала їх і в цифровому світі.

За темою:
Розмова Папи з молоддю про торгівлю людьми, сучасну культуру й освіту
«Церква серйозно ставиться до вашого внеску», – Папа відкрив передсинодальну зустріч молоді
Кардинал Бальдіссері: Молодь хоче, щоб її почули

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.