У понеділок, 12 лютого 2018 року, Папа Франциск зустрівся у Ватикані з учасниками Всесвітнього дня молитви проти торгівлі людьми, який відзначали 8 лютого.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.Насамперед Папа звернув увагу на недостатню поінформованість щодо проблеми торгівлі людьми та брак бажання усвідомити її обсяги. Потрібно ознайомлювати суспільство з цією проблемою, щоб жодна особа більше не ставала жертвою торгівлі. Перші, хто може перервати мовчання про ці злочини проти людства, – це молоді люди, оскільки вони мають менше упереджень і здатні думати власним розумом. Папа закликав молодь знайомитися з тими, хто був жертвою торгівлі, та вислуховувати їх. Так можна отримати відповідь на те, як конкретно допомогти цим людям. «Ми повинні поширювати культуру зустрічі, що містить у собі неочікуване багатство й великі несподіванки», – підкреслив він.
Відповідаючи на запитання про те, як можна допомогти молодим іммігрантам не втрачати надії у скрутних ситуаціях у новій країні й не потрапити в руки торговців, Папа Франциск вказав на важливість освіти та створення здорової атмосфери в школах і на парафіях, які дозволяли б молоді, не соромлячись, викривати торговців людьми. Колишні жертви також можуть зробити дуже важливий внесок у визволення інших молодих людей, надаючи відповідну інформацію. Держави мають усувати глибокі причини торгівлі людьми, створюючи можливості для стабільної освіти і працевлаштування. Для гідного розв’язання цієї проблеми потрібно подолати лицемірство.
«Якщо численні дівчата стають жертвами торгівлі людьми й опиняються на вулиці, то це тому, що багато чоловіків – молоді, середнього й похилого віку – платять за це. Тому я запитую себе, чи торговці людьми є основною причиною торгівлі? Гадаю, що основна причина – це безсовісний егоїзм. Звісно, арештовувати торговців – це обов’язок правосуддя. Але справжнє розв’язання – це навернення сердець, припинення попиту, аби знищити ринок».
На завершення Папа нагадав про наступний Синод єпископів у Ватикані, присвячений молоді, і висловив побажання, щоб молоді люди з периферій стали його основними дійовими особами. «Сподіваюся, що ця молодь сприйматиме Синод як місце, з якого можна звернутися до урядів країн походження та прибуття з проханням про захист і підтримку. Я хочу, щоб ці молоді люди звернулися до молоді всього світу із закликом до побудови спільного й гостинного дому. Прагну, щоб вони стали прикладом надії для тих, хто переживає трагедію відчаю».
За темою:
Папа: Терплячість – це не покірність долі, а визнання своїх обмежень
Папа: Боротьба з торгівлею людьми має враховувати спільництво
Папа: Не можна відповідати мовчанкою на страждання жертв торгівлі людьми