Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Що робить ангел-охоронець після нашої смерті?
09:18 Вівторок 0 248
7-11-2017, 09:18

Що робить ангел-охоронець після нашої смерті?

Місія ангела-охоронця не закінчується зі смертю людини. Що ж він робить для нас після переходу на той бік?

Катехизм Католицької Церкви в пункті 336, який стосується ангелів, навчає: «Життя людини від дитинства до смерті оточене піклуванням та заступництвом ангелів».
Отож, кожну людину її ангел охороняє навіть у момент смерті. Ангели супроводжують нас не тільки в цьому житті: їхня дія поширюється також на смерть, наш перехід до вічного життя.

Місія ангела-охоронця

Щоб зрозуміти зв'язок між ангелами та людьми на момент переходу до іншого світу, варто враховувати, що ангелів «посилають до послуг тим, які мають успадкувати спасіння» (Євр. 1,14). Основна місія ангела-охоронця полягає в тому, щоб урятувати особу, допомогти їй жити в єдності з Господом. Частина цієї місії – супроводжувати душі в момент смерті, коли вони стають перед обличчям Бога.
Отці Церкви підкреслюють особливу місію, яку ангели виконують, супроводжуючи душі в годину смерті та захищаючи їх від останніх нападів демонів. Святий Алойзій Гонзага (1568-1591) вчить, що, коли душа покидає тіло, її підтримує і втішає ангел-охоронець, щоб вона з довірою стала перед судом Божим. За словами святого, ангел показує заслуги Христа, щоб вони підтримували душу в момент суду. Після  божественного вироку, якщо душа спрямована в чистилище, ангел-охоронець часто її відвідує, заспокоює та втішає, молиться в її намірі й переконує про майбутнє звільнення. Місія ангелів-охоронців триває, поки душа не поєднається  з Богом.


Молитви живих

Після смерті на нас чекає індивідуальний суд, коли душа, стоячи перед Богом, зможе вибрати між відкритістю до Божої любові й остаточним відкиненням Його любові та прощення, тобто відмовою від радісного спілкування з Ним (Йоан Павло II, загальна аудієнція 4 серпня 1999 р.).
Якщо душа вирішує спілкуватися з Богом, її ангел поєднується з нею, щоб вічно співати славу Господові. Якщо душа має пройти через чистилище, ангел заступається за неї перед Богом і шукає їй допомоги серед людей на землі, заносячи їхні молитви своїй підопічній. Так він допомагає душі якомога швидше вийти з чистилища.
Душі, які вирішили остаточно відкинути любов і прощення Бога, також відкидають вічну дружбу свого ангела-охоронця. У цьому страшному випадку ангел хвалить праведність і святість Божу.
Не забуваймо, що можемо долучитися  до заступництва за своїх любих померлих, щоб ангели занесли нашу молитву до Бога, просячи Його про милосердя.

Джерело: pl.aleteia

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Катехитика 14:00 Середа 0 352 Чи мають літургійні шати релігійне значення? Як сам одяг, так і його колір може мати певне значення й символіку. Це стосується не тільки літургії, а й щоденного життя, державного, військового, службового тощо. Сьогоднішні шати служителя – це переважно «зафіксоване» та збережене аж донині традиційне римське вбрання на щодень. У літургії одяг священика виконує функцію обрядову, сигнальну, святкову та інформативну.