24 січня 2020 року відбулася урочиста передача прав власності на Україно-італійську приватну школу "Всесвіт" I-II-III ступенів міста Житомира від благодійного фонду "Арка" до «Делегатури Ордену Святого Франциска Сальського Львівської Митрополії Римо-Католицької Церкви в Україні».
Після декількох років співпраці та підготовки відповідний документ підписали представник фонду Віталій Нагалевський та отець Мар’ян Куц, настоятель делегатури ордену отців-салезіян. Також змінюється формулювання назви навчального закладу: замість «україно-італійська» тепер буде «салезіянська».Школа "Всесвіт" була створена у 1994 року з величезного бажання групи батьків та за допомогою італійських меценатів, щоб забезпечити дітям цілісну освіту і виховання на базі християнських цінностей. Від початку роботи керівництво закладу зробило своєю метою духовно-моральне виховання дітей, сприяння інтелектуальному розвитку, створення умов для реалізації індивідуальних здібностей і талантів кожного учня. На сьогодні у «Всесвіті» здобувають освіту близько 200 дітей.
Програма навчання у «Всесвіті» включає обов’язкову для кожної української школи державну програму, спецпрограму з вивчення італійської та англійської мови, а також широкий вибір факультативів, гуртків за інтересами. Система «класс-група» забезпечує цілісність навчального процесу, бо навчальний клас поєднаний з групою продовженого дня, під час якого здійснюються розвиваючі програми. З 2007 році в освітньому закладі запроваджено інклюзивну освіту, відбувається включення дітей з особливими потребами в загальний навчально-виховний процес.
Школа «Всесвіт» стане однією з великої мережі салезіянських навчальних закладів, заснованої класиком західно-християнської педагогіки італійським святим священником Доном Боско. Усього в світі працюють 636 салезіянських шкіл, з яких 178 – у країнах Євросоюзу.
Освіта у салезіянських школах побудована на основі національних та європейських цінностей. Виховання дітей та молоді ґрунтується на селезіянській превентивній системі, яка спрямована на те, щоб не допустити зіткнення молоді з негативним досвідом. За цією методологією виховні завдання досягаються не заборонами та обмеженнями, а атмосферою, заснованою на любові та повазі до дитини. Активне дозвілля, співпраця з батьками та іншими католицькими школами Європи допомагає урізноманітнити та поглибити навчально-виховний процес.
В Україні вже активно працюють подібні навчальні заклади. В Одесі, до прикладу, працює загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Нарнія»; у Львові – НВК «Школа-гімназія «Шептицьких», визнана однією з найкращих гімназій України, та професійно-технічний Молодіжний навчальний центр імені святого Івана Боско.
Крім того, ведуться перемовини з міською владою про зміну місцезнаходження школи.
Джерело: