Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Бердичеві відбувся Деканальний день молоді
13:01 Понеділок 0 306
22-11-2021, 13:01

У Бердичеві відбувся Деканальний день молоді

У Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбувся Деканальний день молоді під гаслом: «Встань, роблю тебе свідком того, що ти бачив».
У зустрічі молоді Бердичівського деканату взяли участь понад 50 учасників з Бердичева, Андрушівки, Гвоздави та Гришківців. Даний захід відбувся в рамках підготовки до Світового Дня Молоді, який відбудеться в Лісабоні (Португалія) у 2023 році. Ідейним натхненником та відповідальним за проведення зустрічі молоді Бердичівського деканату став отець Рафаїл Мишковський OCD.


Деканальний день молоді розпочався з реєстрації та знайомства учасників у залі святої Терези. Далі, за програмою зустрічі, відбулася конференція, яку підготувала сестра Антоніна Пухальська CST. Так, під час конференції сестра говорила про навернення на прикладі святого Павла. Відносно представлених прикладів із життя, можна було також зануритися в роздуми про себе самого, своє покликання та свій життєвий шлях.


«Ми повинні встати та свідчити про нашого Бога своїм прикладом, аби і інші хотіли Його пізнати. Особиста зустріч з Христом змінює наше життя, варто лише, в певних ситуаціях, подумати: щоб на моєму місці зробив Ісус», – зауважила сестра Антоніна.


По завершенню конференції відбулося ділення в групах, де молодь роздумувала над двома питаннями. Перше – яке є твоє покликання та місія дана Богом? І друге – яким шляхом ти намагаєшся йти за Христом?

Центральною частиною зустрічі молоді, стала Свята Меса, яку очолив отець Вальдемар Павелець SAC з Києва, а йому співслужили: декан Бердичівського деканату отець Андрій Ковалевський, хранитель Бердичівського санктуарію отець Віталій Козак OCD та отці, які прибули зі своєю молоддю.


У проповіді отець Вальдемар підняв тему віри в сучасному суспільстві. «Християнське життя – не є ідеєю, а способом життя. Віра – це особистий зв’язок із Богом і повна довіра Божому провидінню. Багато підлітків і молодих людей відходять від віри своїх батьків, дідусів, священиків, інших осіб, тому що не знаходять потрібних відповідей на запитання, які їх турбують. Наприклад, що Господь такого зробив для мене, аби я біг Йому повністю довіритися та слідувати за Ним надалі?». Першим місцем передання віри є родина, але часто родина передає лише звичаї та традиції, а не живі відносини з Богом. Натомість, Церква – не супермаркет, де можна придбати молитву, катехизи, Таїнства, але лабораторія життя вірою у спільноті… Віра в сучасному суспільстві найбільше потребує ґрунтовної формації в спільноті та доброї реклами, тобто нашого особистого свідчення на щодень», – розповів проповідник.


По завершенню Святої Меси відбувся почастунок. Далі зустріч продовжилася інтеграційним танцями. Учасники дня молоді також взяли участь у заклику до Матері Божої Бердичівської разом із братами босими кармелітами.


Закінчився деканальний день молоді адорацією Пресвятих Дарів, молитвою один за одного та ровесників.


Максим Железницький

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.