Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Не бійтеся бути воїнами Христа! Розпочався Ювілейний рік у Шаргороді
10:01 Середа 0 380
5-05-2021, 10:01

Не бійтеся бути воїнами Христа! Розпочався Ювілейний рік у Шаргороді

4 травня, з нагоди 425 річниці освячення храму св. Флоріана, в Шаргороді відбулося урочисте відкриття Ювілейного року. З цієї нагоди храм отримав відпусти і Папські привілеї, а також було урочисто внесено реліквії святого Флоріана.
На початку урочистості канцлер Кам’янець-Подільської дієцезії о. Павло Басистий зачитав документ від Апостольської Столиці, яким вірним надається індульгенція, тобто повний відпуст.


Урочисту Святу Месу очолив ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський.


Отець Бенедикт Свідерський OFM, настоятель парафії св. Флоріана та хранитель санктуарію Страстей Господніх у Шаргороді, привітав усіх присутніх, серед яких священики-францисканці на чолі з Міністром провінції Святого Архангела Михаїла о. Даниїлом Ботвіною, численні вірні. Особливо вітали єпископ Леона, який саме в цей день святкував річницю призначення ординарієм Кам’янець-Подільської дієцезії.

Проповідь виголосив ректор Вищої Духовної Семінарії в Городку о. Віктор Білоус.


«425 років освячення храму підтверджує, що ми, римо-католики не вчора тут з’явилися, а маємо тут, на цій землі, дуже глибоке коріння», — розпочав проповідь священик.

Під час провіді проповідник зупинився на словах зі Святого Письма «Не бійтеся». Це 11 заповідь, як казав Альберт Енштейн. Отець Віктор згадав історію храму у Шаргороді, коли комуністи арештовували священиків і вірних, відправляли їх на заслання, розстрілювали і намагалися закрити храм. Але люди храм відстояли.


«Історичні події зміцнюють нас у нашій вірі, щоб ми не були такими „ні риба ні м’ясо”», — сказав проповідник. «Саме через віру багато парафіян віддали своє життя. Наші прабатьки мали силу і відвагу віддати, посвятити своє життя. Бути консекрованим – це відважно скласти жертву. Не бійтеся скласти жертву», — закликав присутніх отець Віктор. Священик наголосив, що ми не можемо тільки дивитися на минуле і казати: « які класні були наші предки», Ми повинні стати воїнами Христа, як наші предки, як св. Флоріан. «Не бійтеся бути воїнами Христа», — закликав проповідник. Католики не повинні бути тільки лагідними, добрими. Але ми повинні бути сильними, мужніми, щоби ми були не по зубах іншим, щоби диявол, який уособлюється драконом, не міг нас знищити. Щоб ми знали свою католицькість, щоби нас не можна було подолати.

«Що перед нами? Відстояти віру. Не дозволити, щоби хтось її знищив. Заклик «не бійтеся» для нас дуже важливий. Не бійтеся тих, хто може знищити тіло. Не боятися проповідувати Євангеліє, не боятися проповідувати віру. Не боятися своєї віри. Що може перемогти цей світ, як не наша віра?» — сказав священик. Отець Віктор наголосив, що сьогодні перед вірними також є багато викликів: захист ненародженого життя, захист сім’ї, праця для блага суспільства.


«Від нашої віри і від нашої сили дуже багато залежить! Чи інші люди зустрінуть Христа, чи наші діти і внуки зуміють продовжувати Божу справу? Святий Флоріан і багато віруючих наших прабатьків віддали життя за віру, відстояли храм коштом свого життя і тепер сьогодні ми можемо присвятити своє життя Ісусові Христові. І це може багато дати світу. Не бійтеся!».  


Цього дня всі присутні у храмі отримали папське благословення з рук єпископа Леона Дубравського. Владика закликав католиків збиратися у сім’ї на молитві і нести християнську радість у світ.


«Дякую всім за цю велику урочистість! Щоб з цієї парафії вийшло якнайбільше святих людей! Відчуваю таке піднесення, ніби небо відкрилося над Шаргородом! Нехай воно не закривається цілий цей Ювілейний рік», — сказав на завершення єпископ Леон Дубравський.


Нагадаємо, Ювілейний рік триватиме з 4 травня (свята святого Флоріана) до 26 листопада (дієцезіального молебню Хресної Дороги) 2021 року. Протягом цього часу, відвідавши святиню, можна отримати повний відпуст.


Джерело: CREDO
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.