Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Важко стати співробітником Бога без молитви
19:10 Понеділок 0 692
1-02-2021, 19:10

Важко стати співробітником Бога без молитви

З нагоди Всесвітнього дня богопосвяченого життя, цими днями у дієцезіях України відбуваються традиційні святкові зустрічі монахів та монахинь. Сьогодні така зустріч відбулась у київській конкатедрі.
Розпочалась зустріч конференцією с. Тетяни Богославець SSpS, що була присвячена темі кризи у житті богопосвяченої особи. Як говорив Папа Франциск, людина не виходить з кризи тією ж самою, вона стає кращою або ж гіршою. Сестра Тетяна намагалась торкнутися причин кризи, відзначити її позитивні та негативні сторони. «Час кризи – це час благодаті», – підкреслила сестра Тетяна, наголошуючи на тому, що пережити добре кризу допоможе співпраця розуму та емоцій, об'єктивний погляд духовного керівника чи довіреної особи зі сторони.


Літургійні читання цього дня були взяті зі свята Стрітення Господнього й представили чотирьох осіб: Діву Марію із св. Йосифом, Симеона та Анну. «У Євангелії бачимо різні покоління та осіб, які також переживали своєрідну кризу. Але що їх всіх об‘єднує? Всі вони зібрались навколо Дитятка Ісус, Яке внесло новий сенс у їхнє життя», – підкреслила сестра Тетяна.
Продовженням зустрічі та часом для роздумів над почутим, стала адорація Пресвятих Дарів.
Після цього розпочалась Свята Меса, яку очолив єпископ Віталій Кривицький SDB, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії. «Сердечно вітаю всіх богопосвячених осіб, які сьогодні прийшли до храму у супроводі Святого Духа, не тільки за запрошенням єпископа, а й з великим бажанням відновити складені обітниці», – привітав присутніх єпископ Віталій.


Проповідь виголосив єпископ-помічник Олександр Язловецький. Говорячи про богопосвячене життя він підкреслив, що життя богопосвяченої особи має в собі світло, яке дозволяє оточуючим бачити стежку, що веде до Бога. Крім того, він зосередився на очікуваннях які мають віряни щодо монахів та монахинь. Серед таких очікувань: відкритість на людей, вдячність та радість, бути людиною спільноти та жити своєю харизмою. Багато хто очікує, що богопосвячена особа має бути людиною молитви. Папа Франциск говорив: «Скажи мені, як ти живеш і я скажу, як ти молишся. Скажи мені як ти молишся, і я скажу як ти живеш». Саме молитва є поживою для монаха чи монахині, цілої спільноти та Церкви. «Важко стати співробітником Бога без молитви», – підсумував єпископ Олександр.Під час Святої Меси відбулося відновлення чернечих обітниць.

На завершення о. Даниїл Ботвіна OFM, голова дієцезіальної Комісії у справах богопосвяченого життя подякував усім присутнім. «Це була нагода висловити вдячність Богу за дар нашого покликання. Кожен з присутніх протягом цього часу, під час конференції та Святої Меси мав змогу згадати початки свого життя в ордені», – наголосив отець Даниїл.


«Дякую вам за це світло, світло богопосвячених осіб, яке ви передаєте цьому світу, часом засмученому та занепалому. Несіть це світло і далі!», – підсумував єпископ Віталій Кривицький, складаючи побажання всім присутнім.


Нагадуємо, цього року у Київсько-Житомирській дієцезії, святкування Всесвітнього дня богопосвяченого життя відбуватимуться у Києві (01.02) та в Житомирі (03.02).
Новини з України 12:02 Середа 0 140 Парламент прийняв закон: військові капелани матимуть офіцерське звання Верховна Рада прийняла Закон України «Про Службу військового капеланства», яким визначила порядок задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України і інших військових формувань, працівників і членів їхніх сімей у мирний і воєнний час.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.