Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Кох на 40-річчя святих Кирила й Мефодія як покровителів Європи
14:02 Вівторок 0 443
5-01-2021, 14:02

Кардинал Кох на 40-річчя святих Кирила й Мефодія як покровителів Європи

Наприкінці року, що минув, Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами нагадав про важливу роль Солунських братів у євангелізації, ввіряючи їхньому покровительству дорогу до єдності.
Про це пише Vatican News.

Апостольським листом «Egregiae Virtutis» від 31 грудня 1980 року святий Йоан Павло ІІ проголосив святих Кирила та Мефодія співпокровителями Європи. Відбулося це в соту річницю енцикліки «Grande Munus», якою Папа Лев ХІІІ пригадав усій Церкві постаті та апостольську діяльність Солунських братів, внісши також свято на їхню честь до літургійного календаря Римсько-Католицької Церкви.

З нагоди сорокаріччя проголошення святих Апостолів слов’ян покровителями Європи, кардинал Курт Кох, Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами, поширив звернення, у якому ввіряє їхньому заступництву екуменічний шлях сьогодення, адже вони здійснювали свою місіонерську місію у єдності як з Константинопольською Церквою, яка їх вислала, та і з Римською, що підтримала їхні труди.

«Місія святих Кирила й Мефодія, – нагадує кардинал Кох, – є для слов’янських народів пристанню нового усвідомлення власної культури, своєрідним входженням у культуру через письмову мову, що щойно зродилася. Вони виклали на письмі тодішню усну мову, виразили її в знаках писемності й передали її тим, від яких раніше отримали. Так Євангеліє почало виражатися письмовою слов’янською мовою».

Очільник ватиканського екуменічного відомства нагадує, що Солунські брати «принесли в серце Європи грецьку й візантійську традицію», шукаючи та здобувши, водночас, «визнання літургійних текстів слов’янською мовою та своєї місії з боку Церкви Риму».

«Святі Кирило й Мефодій, шановані на Заході та на Сході, є для всіх свідками тієї неподільної основоположної єдності, спроможної зберігати заразом відмінності. Нехай же їхнє життя стане натхненням для стежок до єдності, а їхнє заступництво випросить її для нас», – побажав кардинал Курт Кох.

Новини з Ватикану 09:01 П'ятниця 0 110 Папа німецьким католикам: лише разом зможемо прямувати вперед Папа Франциск надіслав свої вітання учасникам заходів, що відбуваються у Німеччині в рамках «Католицьких днів», вказуючи на те, що в період криз також бачимо, наскільки великою є готовність багатьох людей жертвувати щось на підтримку ближніх.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.