Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Землетруси у Хорватії. Постраждали катедра і храми
13:00 Середа 0 363
30-12-2020, 13:00

Землетруси у Хорватії. Постраждали катедра і храми

У середу вранці ще три землетруси сколихнули Хорватію, яка переживає поштовхи третю добу поспіль.
Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Vecernji List.

Потужність землетрусів склала 4,7, 4,8 та 3,9 бала за шкалою Рихтера.


Епіцентр першого землетрусу, що стався о 6:15 ранку, знаходився за 12 кілометрів на північний захід від Сісака і заліг на глибині 8 кілометрів.


Його сильно відчули жителі Петрині, яка напередодні найбільше постраждала від стихійного лиха, а також Загреба, Великої Гориці та Карловаця.


За ним о 6:26 ранку відбувся другий, сильніший землетрус силою 4,8 бала, а потім був трохи слабший - 3,9. Після цього багато громадян вийшло на вулиці Сісака.


Після руйнівного землетрусу у вівторок багато жителів Петрині, Сісака та околиць провели ніч просто неба, гріючись біля вогню. Деякі ночували в машинах та мокрих від дощу наметах. Щонайменше 7 людей загинули в результаті землетрусу, який сколихнув країну 29 грудня.


«Доброго ранку, нам не добре. Сьогодні вранці о 6:15 нас вразив третій, якщо не четвертий землетрус - коротший, але сильний. Все, що ще не впало, падає з руїн Петрині», - прокоментував стихію Даринко Думбович, міський голова Петрині.


Ординарій дієцезії Сісак єпископ Владо Кошіч повідомив про руйнування дзвіниці катедри, всередині святині видно численні тріщини. Зруйновано також частину парафіяльного будинку. Загалом, майже 10 храмів, каплиці та парафіяльних домів в околицях міста постраждали від землетрусу. З даху храму у Петрині відпала значна частина покрівлі, - пише КАІ


Папа Франциск на завершення Загальної аудієнції висловив свої співчуття та підтримку для постраждалих від землетрусів. «Вчора, – сказав він, – землетрус спричинився до жертв і великої матеріальної шкоди в Хорватії. Запевняю в своїй близькості поранених і тих, кого торкнулися наслідки стихії, та особливо молюся за тих, які втратили життя та за їхніх родичів. Сподіваюся, що влада країни з допомогою міжнародної спільноти зможе швидко облегшити страждання дорогого хорватського народу», - пише Vatican News.

   
Зображення: Vecernji list
Новини зі світу 17:01 П'ятниця 0 124 Папа: Прибуваю як паломник миру в ім’я Христа, Князя миру Промовляючи до представників влади та громадянського суспільства, Глава Католицької Церкви наголосив на важливості солідарності та спільних зусиль усіх компонентів суспільства задля побудови миру, що вимагає, водночас, рівноправ’я всіх громадян, без дискримінації з огляду на релігійну чи етнічну приналежність.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.