Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Ефіопії відбувається різанина християн
16:02 Понеділок 0 237
7-12-2020, 16:02

В Ефіопії відбувається різанина християн

Війна, яка поширюється на всю Ефіопію, може перетворитися на різанину християн, – вважає Анджей Каліновський, засновник католицького руху «Betel», який опікується неповносправними особами і провадить одне з представництв у цій африканській країні з 2012 року.
Останній жорстокий погром проти християн відбувся на початку листопада і коштував життя понад 200 визнавцям Христа, у попередньому, який відбувся в липні, загинуло понад 500 осіб.

Сепаратистські прагнення приспані не лише в маленькому народі тіграя, який широко відомий з початку листопада через повстання, що спалахнуло в цьому регіоні. Вони дуже сильні в значно численнішому племені оромо, яке становить 45,5% ефіопського народу.

Про це свідчать події, що відбулися на території оромо останнім часом. На початку листопада там вбили понад 200 осіб з огляду на їхню племінну приналежність. У липні загинули понад 500 представників племені амхара , приблизно за сто кілометрів від будинку «Betel», тобто в Дебре-Зейті. За даними місцевих джерел, напад мав стати помстою за вбивство Хачалу Хундеса, співака з народу оромо, який загинув в результаті нападу, організованого в столиці. «Йдеться не лише про сепаратистські тенденції, а й про релігійні розбіжності», – говорить Анджей Калиновський.

«Амхарці – християни, тоді як більшість в оромо сповідують іслам. Отже, війна, яка спрямована на звільнення регіону, може перетворитися на різанину християн. Оромо здатні на масові вбивства, про що свідчать останні події. Багатьох осіб вони майже розрізали на шматки. Бойовики ходили від дому до дому і вбивали. У них були листи, в яких будинках живуть амхарці, тобто християни.

Поліція не втручалася, уряд також відреагував лише за кілька днів, – інформує Анджей Калиновський. – Люди з амхари були вражені, перелякані, бо вони вже оселилися по всій Ефіопії. Амхарська мова стала офіційною. Головною силою оромо є Фронт визволення оромо, який також має озброєну підтримку «Oneg Shene», організації, заснованої і очолюваної терористом Яварою, який зараз перебуває у в'язниці. Її мета – здобути незалежність народу оромо».

Ефіопія, як і багато країн африканського континенту, не є етнічно однорідною країною. Вона складається з багатьох племен з різними культурами, мовами та звичаями. Кожен регіон почувається як окремий народ. Їхні мови не мають спільного ядра, і тому представники окремих народів часто не можуть порозумітися між собою. У всій Ефіопії існує 80 етнічних груп, представники яких говорять 88 мовами.

Джерело: Католицький оглядач
Новини зі світу 17:01 П'ятниця 0 128 Папа: Прибуваю як паломник миру в ім’я Христа, Князя миру Промовляючи до представників влади та громадянського суспільства, Глава Католицької Церкви наголосив на важливості солідарності та спільних зусиль усіх компонентів суспільства задля побудови миру, що вимагає, водночас, рівноправ’я всіх громадян, без дискримінації з огляду на релігійну чи етнічну приналежність.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.