Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Цінна перлина, яка засвідчить велич Отця Боско». Відкрито Дім-музей святого
14:15 П'ятниця 0 343
9-10-2020, 14:15

«Цінна перлина, яка засвідчить велич Отця Боско». Відкрито Дім-музей святого

Генеральна Капітула 27° попросила у Генерального настоятеля і його Ради взяти під свій контроль салезіянські місця і зробити з них щось особливе для салезіянського світу. Це доручення започаткувало нову дійсність: Дім-музей Отця Боско, який було урочисто відкрито в Турині-Вальдокко, що супроводжувалося триденними заходами наприкінці минулого тижня.
Замість «Кімнат Отця Боско», в яких можна було побачити присутність святого на Вальдокко, тепер відвідувачі мають змогу детально ознайомитися з Сарайчиком і Домом Пінарді, першим осідком Ораторії Отця Боско. «Тут, в цих місцях, народилася педагогіка, яка змінила життя дітей Отця Боско, через них пройшло одинадцять осіб, яких Церква визнала праведними, блаженними або святими. Це означає, що Вальдокко було школою людяності і святості, і ми прагнемо передати цю спадщину світу», – сказав Генеральний настоятель, о. Анхель Фернандес Артіме на прес-конференції на відкритті нового музею.


Також Генеральний настоятель повідомив, що з огляду на важливість Вальдокко як берегиню історичної салезіянської пам’яті найважливіші документи витоків Згромадження будуть перенесені з Центрального архіву до Дому-музею Отця Боско.

На прес-конференції виступив мистецький критик Вітторіо Згарбі, випускник салезіянського інституту Есте: «Є різні типи святих. У багатьох з них загальнолюдський вимір підкреслюється канонізацією, а от Отець Боско завжди залишається простим і близьким. Його важко називати святим Джованні Боско…».  Щодо нового оформлення в стилі «ефективного вирішення» він зауважив: «Немає Пікассо чи Джотто. Є розповідь про життя, виховання, прочитані книжки, іконки, обряд…».

Другий день (субота, 3 жовтня) був присвячений інституційній владі. Окрім Генерального настоятеля виступили також відповідальні за архітектурні роботи та музеографічний і музеологічний проєкти. Серед представників влади були посли деяких латиноамериканських країн, які сильно позначені салезіянською присутністю: Еквадор, Панама, Коста-Рика, Колумбія, Гватемала, Бразилія, Мексика та Сальвадор.

У неділю (4 жовтня) після урочистої Євхаристії, звершеної Генеральним настоятелем в базиліці Марії Помічниці християн, відбулося відкриття «Дому-музею Отця Боско».

«Ми намагалися представити цю довгу історію молодіжної святості, починаючи з 1846 року, в межах Дому-музею Отця Боско, який було урочисто відкрито завдяки генію і запалу творців і робітників, які були залучені до цього проєкту. Салезіянська спільнота Вальдокко радіє можливості запропонувати вам всім цю цінну перлину, яка засвідчить велич Отця Боско, першої салезіянської спільноти та мужності численних молодих осіб і вихователів, які постійно дивляться на цього батька і наставника молоді», – сказав отець Крістіан Бессо, який разом із директоркою музею, Стефанією Де Віта, відповідав за музеологічний проєкт.

Опісля Генеральний настоятель разом з Генеральною настоятелькою Дочок Марії Помічниці християн, матір’ю Івон Реунгоат, та своїм попередником, отцем Паскуалем Чавесом, розрізав символічну стрічку.

Діючий Дім-музей Отця Боско, над музеографічним проєктом якого працювали Серджо Саббадіні та Массімо Чапетта, суттєво відрізняється від попередньої виставки, яку було створено у 2000 році. Тепер це комплекс, 27 виставочних площ якого займають 4000 м2.

Окрім реставраційних робіт за мету було поставлено розповісти про історію будівлі. Особливу вірність оригіналам передають підвальні приміщення з природним освітленням, які напряму з’єднані з прохідною кімнатою Отця Боско. 

Джерело: sdbua.net
Новини зі світу 17:01 П'ятниця 0 126 Папа: Прибуваю як паломник миру в ім’я Христа, Князя миру Промовляючи до представників влади та громадянського суспільства, Глава Католицької Церкви наголосив на важливості солідарності та спільних зусиль усіх компонентів суспільства задля побудови миру, що вимагає, водночас, рівноправ’я всіх громадян, без дискримінації з огляду на релігійну чи етнічну приналежність.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.