Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Повторному голосуванню ВРУ за законопроєкт 0931 бути?
09:02 Середа 0 481
2-09-2020, 09:02

Повторному голосуванню ВРУ за законопроєкт 0931 бути?

Верховна Рада хоче голосувати за скандальний законопроєкт 0931, який обмежить свободу слова та віросповідання.
Верховна Рада прийняла рішення, включити в порядок денний осінньої сесії ряд небезпечних законопроєктів, підготовлених до голосування на пленарних засіданнях. Зокрема, в перелік законопроєктів включили скандальний проєкт закону №0931, який обмежить свободу слова та віросповідання (у редакції 2-го читання, де не враховані поправки релігійної спільноти). Завдяки активності церков, було досягнуто того, щоб на попередній сесії за нього не голосували, однак через тиск ліберальних сил, даний законопроєкт знову стоїть в порядку денному.

Викликає хвилювання те, що даний законопроєкт внесли до розділу Постанови - Питання, підготовлені до розгляду на пленарних засіданнях, а не до розділу Питання, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії, хоча Голова профільного комітету та керівництво Верховної Ради зазначали, що даний законопроєкт буде доопрацьовано за участю релігійних організацій і лише тоді його винесуть на голосування.

Складається враження, що певні сили хочуть потайки зафіксувати в порядку денному сесії, що даний закон не потребує ніяких доповнень та винести його на голосування восени без доопрацювання пропозицій релігійних організацій.

У разі ухвалення даного законопроєкту, на нас чекає значна загроза для свободи віросповідання і свободи слова. Це одна з найнебезпечніших законодавчих ініціатив.

Варто зазначити, що пройшло 8 місяців після мирної акції біля Верховної Ради України та під Офісом Президента України, під час якої Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець наголосив на співпраці з Радою Церков щодо даного питання. Однак, 1 вересня 2020 року, видно, що у проєкті порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України ІХ скликання, серед питань, підготовлених до розгляду на пленарних засіданнях, стоїть проєкт Закону №0931 без поправок релігійної спільноти!!! Та в розділі - питання, підготовлені до розгляду на пленарних засіданнях, а не серед питань, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії. 

Варто надсилати звернення до Верховної Ради України з вимогою урахувати поправки релігійної спільноти до Проєкту Закону №0931 (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу) або виключити його з порядку денного. 

Проект звернення по Проекту Закону №0931 тут

Надсилати звернення потрібно на електронні адреси депутатів.

Cписок депутатів ВРУ з e-mail тут

Чому законопроект 0931 є небезпечним для віруючих і свободи слова?

1) Віруючим та священнослужителям заборонять висловлювати осуд гомосексуалізму, ЛГБТ, чи подібної гріховної поведінки поза богослужіннями, церквою, семінарією, чи домашнім вихованням. 

За публічну позицію віруючих громадян та батьків, які дбають про виховання своїх дітей, в цьому законопроекті передбачено адміністративну відповідальність. Тобто будь-яка критика діяльності ЛГБТ-спільноти та аморальної поведінки прирівнюватиметься до злочину.

Якщо вони згідно свого віровчення висловлять критику щодо ЛГБТ в публічному просторі - на вулиці, телебаченні, соцмережах або публічних заходах то за це їх чекають високі штрафи від 3400 до 11900 грн. 

2) Релігійні організації не зможуть відмовити представниками ЛГБТ або особам, що ведуть гріховний спосіб життя у прийнятті на роботу – в християнську школу, семінарію, релігійну спільноту на адміністративні та інші посади. 

Внесені до законопроєкту №0931 норми доводять ситуацію до абсурду, позбавляючи релігійні організації права відмовляти у працевлаштуванні представникам ЛГБТ чи іншим людям, які ведуть спосіб життя, що протирічить загальним моральним та церковним канонам. У разі відмови, на церкви чекають серйозні штрафи та покарання. 

3) Уповноважений з прав людини Верховної Ради України отримує спеціальні повноваження. Його приписи в аспекті дискримінації стають обов’язковими до виконання органами влади. А штрафи за порушення антидискримінаційного законодавства стають надвисокими - 3400-11900 грн.

4) Занепокоєння викликає те, що задекларована у законопроєкті 0931 боротьба з дискримінацією, насправді, у випадку його ухвалення, може призвести до дискримінації мільйонів віруючих громадян, обмежити основоположні і конституційно закріплені права людини на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання.

Саме наявні у вказаному законопроєкті виклики щодо свободи совісті, а відтак і щодо прав мільйонів віруючих громадян України спонукали Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій, яка об’єднує понад 90 відсотків релігійних організацій України, зокрема такі провідні релігійні інституції нашої держави як Українську православну церкву, Православну церкву України, Українську греко-католицьку церкву, Римсько-католицьку церкву в Україні, протестантські церкви, а також іудейське та мусульманські релігійні об’єднання, ініціювати зустріч з Президентом України як гарантом прав громадян, яка відбулася 4 грудня 2019 року, і на якій присутні представники церков отримали з боку Президента України чітке підтвердження неможливості обмеження свободи совісті.

Зважаючи на викладене, для того, аби уникнути порушення конституційних прав віруючих громадян і прав релігійних організацій, зазначений законопроєкт повинен обов’язково містити такі застереження:

- не є дискримінацією дія чи бездіяльність особи та/або групи осіб при реалізації своїх прав на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання;

- не вважаються дискримінацією у сфері праці переваги при наданні роботи, переведенні на іншу роботу та залишенні на роботі у разі вивільнення для засновників (учасників) і членів релігійних організацій та заснованих релігійними організаціями юридичних осіб, встановлені їхніми статутами або законами України.

Враховуючи викладене, просимо молитися за те, аби депутати мали мудрість не підтримувати у зазначеному вигляді проєкт Закону №0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу.

Джерело: Собор 
Новини з України 09:00 Субота 0 568 Пограбовано парафіяльний дім на Миколаївщині Отець Григорій, священик родом з Польщі, майже 6 років служить в Одесько-Сімферопольській дієцезії. На даний момент він є настоятелем у парафії Божого милосердя в Баштанці, Миколаївської області. На початку січня священик з причин здоров’я несподівано потрапив до лікарні, де його чекала операція. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.