Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 вересня, неділя
18:03 Субота 0 682
12-09-2020, 18:03

Літургія на кожен день, 13 вересня, неділя

(зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
10 тисяч талантів – надзвичайно великий борг. Один талант мав близько 40 кг золота. 10 тисяч талантів – 400 000 кг золота = 400 тон золота. Важко собі уявити таку суму, навіть в наш час. Євангеліст Матей прагнув таким чином виразити борг, якого не можливо повернути протягом людського життя. Проте боржник був певний, що зможе все віддати. Пан пробачив йому не через те, що той обіцяв усе віддати, а через те, що змилосердився. Слуга ж, зустрівши свого співслугу, почав його душити за 100 динаріїв – заробітна плата за 100 днів. Борг не малий, але принаймні можливо його віддати. Якщо не досвідчиш того, що Бог пробачив тобі 10 000 талантів ДАРМОВО, з любові, будеш душити інших за 100 динаріїв.

АНТИФОН НА ВХІД

Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Господи, благання Твого слуги * і Твого народу – Ізраїля.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Боже, Створителю і Владико Всесвіту, † поглянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі , * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 27, 30 – 28, 7
Читання з Книги Сираха.
Гнів та лють – речі мерзенні, вони – уділ грішної лю­дини. Хто мститься, той від Господа помсти зазнає і за свої  гріхи здасть докладний рахунок. Ближньому твоєму кривду прости, тож, попросив- ши, й сам прощення гріхів одержиш. На людину людина плекає гнів – а сама зцілен­ня в Господа шукає? До собі подібної людини не має ми­лосердя – а сама за власні гріхи свої  просить? Коли він, буду- чи тілом, гнів плекає – хто простить гріхи його? Пам’ятай про кінець та перестань ворогувати; про тління, про смерть – і перебувай в Його заповідях. Пам’я­тай про заповіді, не гнівайся на ближ- нього; про союз Всевишнього – і провину пробач. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 1-2. 3-4. 9-10. 11-12
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає.
Не завжди Він буде палати гнівом, *
не навіки обурюватися буде.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашим беззаконням.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 14, 7-9
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Ніхто з нас не живе сам для себе, і ніхто сам для себе не вмирає. Якщо живемо, – для Господа живемо; якщо вмираємо, – для Господа вмираємо. Отже, чи живемо, чи вмираємо, – ми є Господні! Адже Христос тому і помер, і ожив, щоби панувати і над мертвими, і над жи­вими. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили одне одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 21-35
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, підійшовши до Ісуса, Петро сказав: «Госпо­ди, якщо згрішить мій брат проти мене, то чи маю йому прощати? І чи аж до семи разів?» Відповів йому Ісус: «Не кажу тобі до семи разів, але до сімдесяти разів по сім. Тому-то Царство Небесне подіб­не до чоловіка-царя, який схотів провести розрахунки зі своїми слугами. Коли почав він проводити розрахун­ки, привели до нього одного боржника, який був винен десять тисяч талантів. А як той не мав чим віддати, пан наказав продати його, жінку, дітей і все, що має, і віддати борг. Тоді слуга, упавши ниць, кланявся йому й благав: “Вияви терпіння до мене – й усе тобі віддам”. І пан того слуги, змилосердившись, відпустив його, а борг йому простив. Коли вийшов той слуга, він зустрів іншого співслу­гу, який був винен йому сто динаріїв, схопив його, почав душити, проказуючи: “Віддай те, що винен!” А той дру­гий співслуга, упавши ниць, благав його, кажучи: “Вияви терпіння до мене, я віддам тобі”. Він же не схотів, але пі­шов і вкинув його до в’язниці, доки не віддасть борг. Побачивши, що сталося, інші співслуги дуже засму­тилися, пішли й розповіли своєму панові про все, що трапилося. Тоді його пан покликав його та каже йому: “Слуго лихий, весь той борг я тобі простив, бо ти вблагав мене. Хіба не слід і тобі було змилосердитися над своїм співслугою, як і я змилосердився над тобою?” І його пан, розгнівавшись, передав його катам, доки не віддасть увесь борг. Так і Мій Отець Небесний чинитиме з вами, якщо не простите від вашого серця кожний братові своєму». Слово Господнє.


Мовиться: “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Наша вічність залежить від Божого Милосердя, а Боже Милосердя до нас залежить від нашої любові до ближніх; нехай отже наші молитви будуть одним із доказів нашої любові:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона в дусі Євангелія проповідувала всьому людству Боже милосердя і дбайливо шукала тих, хто втратив віру та зійшов з дороги Божих заповідей.
2. Молімося за мир у світі, щоб насилля тероризму не перемогло добра й правди.
3. Молімося за алкоголіків та наркоманів, щоб Божа благодать визволила їх з неволі гріха і повернула у родину та суспільство.
4. Молімося за молодь, щоб вона мужньо протистояла спокусам сучасного світу і будувала своє майбутнє та майбутнє держави на міцному фундаменті Господніх заповідей.
5. Молімося за померлих, щоб завдяки безмежному Божому милосердю вони всі осягнули Небесне Царство.
6. Молімося за нас самих, щоб ми добрим словом і праведним життям допомагали всім, хто відійшов від Бога, повернутись до милостивого і всепрощаючого Господа.
Допоможи нам, Господи, пробачати і чинити добро нашим ближнім, бо тільки таким чином можемо заслужити на Твоє милосердя і пробачення наших гріхів. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; † нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволоді є нашими душами й тілами, * щоб постійно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.