Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 травня, субота
19:04 П'ятниця 0 894
15-05-2020, 19:04

Літургія на кожен день, 16 травня, субота

(біл) Субота V Великоднього тижня
Перспектива переслідування не наповнює нас радістю. Ніхто не прагне, щоб хтось його ненавидів. Це простий наслідок нашого вибору і факту, який показує нам, як сильно відрізняються цінності цього світу від Христового вчення. Вибираючи Його, автоматично стаємо в опозиції до світу навколо нас. На щастя, ми знаємо, хто переміг у цій битві й тому ми не так сильно боїмося.
Або (черв) довільний спомин св. Андрія БОБОЛІ, пресвітера і мученика
Святий Андрій Боболя народився у 1591 р., у 1611 р. вступив до Ісусового Товариства. Після закінчення навчання у Вільненській Академії і рукоположення працював серед католиків східного обряду. Загинув мученицькою смертю 16 травня 1657 році у Янові Поліському.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 124)

АНТИФОН НА ВХІД:
Поховані з Христом у Хрещенні, * з Ним ви разом  також  воскресли,  *  вірою  в  силу  Бога,  який  воскресив  Його з мертвих. * Алілуя. (Кол 2, 12)

КОЛЕКТА:
Всемогутній, вічний Боже, Ти хрестильним відродженням благоволив обдарувати нас небесним життям; † вчини, щоб ті, котрих Ти, виправдовуючи, удостоїв безсмертя, * з Твоєю допомогою дійшли до повноти слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти смертю свого Сина схотів зібрати своїх розпорошених дітей; † вчини, щоб ми ревно співпрацювали в ділі Христа, * за яке пролив свою кров святий Андрій, мученик. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 16, 1-10
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями прибув Павло до Дервії і Лістри. І ось був тут один учень на ім’я Тимотей, син жінки-юдейки, яка повірила, і батька грека. Про нього добре свідчили ті брати, які були в Лістрі та Іконії. Павло забажав, щоб він ішов з ним, тож узяв і обрізав його через юдеїв, які були в тих місцевостях, бо всі знали, що його батько був грек. Коли вони переходили через міста, то передавали братам зберігати постанови, які схвалили в Єрусалимі апостоли і старші. Церкви ж зміцнювалися у вірі та щодня кількісно зростали. Вони пройшли через Фригію і Галатійську країну, оскільки Святий Дух заборонив їм звіщати слово в Азії, а дійшовши до Мисії, вони намагалися піти до Витинії, та Дух Ісуса їм не дозволив. Перейшовши через Мисію, вони прибули до Троади. І вночі з’явилося Павлові видіння: якийсь чоловік, македонець, стояв і благав його, закликаючи: «Переберися до Македонії, допоможи нам!» Коли побачив він те видіння, ми відразу почали шукати нагоди, щоб вирушити до Македонії, зробивши висновок, що Бог покликав нас благовістити їм. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 2-3. 5.
Прославте Бога, всі земні народи.
Служіть Господу з радістю, *
веселими з’явіться перед Його обличчям.
Знайте, що Господь є Богом, †
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Адже Господь добрий, *
Його милість – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Кол 3, 1
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отже, коли ви з Христом воскресли,
то горішнього шукайте –
того, де Христос сидить праворуч Бога.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15, 18-21
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якщо світ вас ненавидить, знайте, що Мене він раніше від вас зненавидів. Коли б ви були від світу, то світ своє любив би; ви ж не від світу, але Я вибрав вас зі світу, тому світ і ненавидить вас. Згадуйте слово, яке Я сказав вам: “Слуга не більший за свого пана”. Якщо Мене переслідували, то й вас будуть переслідувати; якщо Моє слово зберегли, то й ваше зберігатимуть. Але це все будуть робити вам задля Мого І мені, бо ж не знають Того, хто Мене послав». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Субота – це день, у який ми особливо вшановуємо Пресвяту Діву Марію; представмо Господу за Її заступництвом наші смиренні прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй не бракувало ревних священиків,  котрі за прикладом святого апостола Павла служили б людям.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він зміцнював вірних, приводив до Церкви заблукалих, а неприятелів переконував любов’ю.
3. Молімося за нашу Батьківщину, про мир та щоб всі її громадяни, керуючись Господніми заповідями, працювали для блага України та суспільства.
4. Молімося за священиків і семінаристів, щоб свідомість того, що їх вибрав Господь, наповнювала їхні серця вірністю обраній життєвій дорозі.
5. Молімося за всіх померлих, особливо за тих, хто загинув, захищаючи Україну, нехай тішаться вічним миром.
6. Молімося за нас самих, щоб ми у служінні Богу з допомогою Непорочної Діви Марії мужньо переносили труднощі та протистояли спокусам.
Господи, Ти ведеш свою Церкву і віддані Тобі душі своїми стежками, допоможи, щоб ми ніколи не відійшли від Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи, прийми милостиво приношення своєї родини, * щоб перебуваючи під Твоїм захистом, вона не втратила отриманих дарів і унаслідувала вічні. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Отче, молю, щоб усі в нас були одно, * щоб світ увірував, що Ти Мене послав, – говорить Господь. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоб вони завжди перебували в радості Його Воскресіння. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.