Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа про істину, яка визволяє. Молитва за працівників ЗМІ
11:03 Середа 0 161
1-04-2020, 11:03

Папа про істину, яка визволяє. Молитва за працівників ЗМІ

Під час ранкової Святої Меси в середу Святіший Отець скерував свою думку до працівників суспільної комунікації, побажавши щоби вони були підтримкою для людей в умовах карантину. Проповідуючи, він вказав на те, що піддатися проводові Святого Духа веде до справжньої свободи.
Про це повідомляє Vatican News

«Сьогодні бажаю, аби ми скерували свою думку до тих, які працюють в медіа, що забезпечують комунікацію саме сьогодні, коли люди перебувають в ізоляції», – сказав Папа Франциск на початку Святої Меси в середу, 1 квітня 2020 року, заохочуючи молитися за працівників засобів комунікації, «що допомагають освітньому процесові та переносити тягарі цього періоду закриття».

Роздумуючи над словами Ісуса: «Якщо ви будете перебувати в Моєму слові, тоді справді ви – Мої учні, і пізнаєте істину, а істина вас вільними зробить», записаними у восьмій главі Євангелії від Йоана, Святіший Отець наголосив, що бути учнем Ісуса означає піддатися проводові Святого Духа, бути, водночас, людиною традиції та новизни, не піддаючись ідеологіям.

Перебувати в Ісусі

Проповідник зауважив, що на цих сторінках Євангелії ми є свідками «активної дискусії» між Ісусом і законовчителями, в якій можемо розгледіти ідентичність обох сторін. Ісус «заганяє їх в глухий кут», виявляючи суперечності в їхніх словах, а законовчителі не знаходять іншого виходу, як ображати. За словами Папи, це «одна з найсумніших сторінок» в Євангелії, де навіть знайшлося місце для богохульства і образ на адресу Богородиці. Юдеям же, які увірували, Ісус радить «перебувати» в Його слові.

«Знову звучить це дуже дороге для Господа слово, яке Він повторить багато разів, навіть на Тайній вечері: перебувати. “Перебувайте в мені”. Перебувати в Господі. Він не каже: “Добре вчіться, належно вивчайте аргументацію”: це само собою зрозуміле. Він сягає до важливішого, до того, що створює найбільшу загрозу для життя, якщо не дотриматися цього», – мовив Святіший Отець.

Справжня ідентичність

За словами Папи, ті, які перебувають в Ісусовому слові, знаходять «власну християнську ідентичність», яка полягає в тому, щоб «бути справжніми учнями». Цю ідентичність підтверджує не посвідчення особи, в якому записано: «я – християнин», але учнівство. Тож якщо перебуватимеш в Господі, в Його слові та житті, то будеш учнем, а ні, то «лише симпатиком доктрини», що йде за Ісусом як людина, що може чинити багато добра, бути доброю та мати добрі цінності, однак, «справжньою ідентичністю є учнівство».

«І якраз учнівство приносить нам свободу: учень – це вільна людина, бо перебуває в Господі. Що означає оте “перебуває в Господі”? Означає піддатися проводові Святого Духа, – пояснив проповідник. – Учень дозволяє Святому Духові провадити, а тому завжди є людиною традиції та новизни, є вільною людиною. Ніколи не підлеглою ідеологіям, доктринам, які завжди можна обговорювати… перебуває в Господі, й Святий Дух його надихає».

Дорога свободи та життя

Святіший Отець зауважив, що просить у Господа, аби допоміг нам пізнати «мудрість перебування в Ньому» та ввійти в близькі стосунки зі Святим Духом. А хто перебуває в Господі, той  є учнем, помазаником, помазаним Святим Духом. І це дорога, яку Ісус показує нам «до свободи і до життя».

«Нехай же Господь дасть нам зрозуміти це, що не є легко. Бо законовчителі не зрозуміли. Це неможливо зрозуміти лише головою, потрібні голова та серце, ота мудрість, яка випливає з помазання Святого Духа, що вчиняє нас учнями», – підсумував Папа.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:25 Понеділок 0 67 Папа про шлях до єдності: з вдячністю за минуле та з вірою у майбутнє З нагоди 25-річчя енцикліки «Ut unum sint» Глава Католицької Церкви написав листа до очільника ватиканського екуменічного відомства, в якому нагадує про те, що творцем «єдності в різноманітності» є Святий Дух.