Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 28 березня Церква згадує блаженну Йоанну Марію де Майє, покровительку жертв насильства
08:05 Субота 0 729
28-03-2020, 08:05

28 березня Церква згадує блаженну Йоанну Марію де Майє, покровительку жертв насильства

Йоанна Марія де Майє (1332–1414) народилась у шляхетній сім’ї неподалік від французького міста Тур. Отримала релігійне виховання.
Родина приятелювала з орденом францисканців, тож Йоанна добре знала їхню духовність і доволі рано стала францисканською терціаркою. 1347 року вона вийшла заміж за барона Роберта де Сілі, проте невдовзі подружжя склало обіти чистоти. Вони обоє допомагали вбогим, багато прислуговували хворим під час епідемії чуми.

У франко-англійській війні Роберт потрапив у полон, і Йоанна мусила продати майже все майно, аби викупити чоловіка. Та невдовзі після повернення, 1362 року, Роберт помер від поранень і виснаження. Йоанна, яку рідні чоловіка звинуватили в нерозумному користуванні майном, мусила покинути його дім і залишитись без даху над головою. Вона оселилася в Турі, у вбогій прибудові до францисканського храму. Перед єпископом поновила обіт чистоти і провадила життя, повне аскези, молитви та служіння хворим і нужденним.

Якийсь час Йоанна мешкала в пустельні у Планш-де-Во, де пережила містичні досвіди. Повернувшись до Тура 1386 року, працювала в місцевій лікарні. Її святе життя приваблювало багатьох людей, дехто з них навертався, дехто був чудесно оздоровлений.

Йоанна померла у 82 роки й була похована у вбранні кларисок. 1871 року її беатифікував Папа Пій ІХ (теж францисканський терціарій).

Зображають святу в багатому вбранні, з хрестом у руках.

Покровителька висміюваних за віру, вдів, вигнанців, емігрантів, жертв насильства, тих, хто втратив батьків, і тих, у кого проблеми в родині.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий