Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: я просив Бога, щоби Він стримав епідемію
13:10 Середа 0 628
18-03-2020, 13:10

Папа Франциск: я просив Бога, щоби Він стримав епідемію

"Я молився до Господа, аби стримав епідемію", - визнав Святіший Отець в інтерв`ю для Паоло Родарі з італійського видання "La Repubblica", коли його запитали про наміри під час недільного паломництва до Санта-Марія-Маджоре та Сан-Марчело-аль-Корсо. Водночас Папа закликав до суспільної солідарності, особливо, щодо осіб, які втратили своїх найближчих.
Франциска запитували, як жити у важкі дні ізоляції і обмеження. Він заохотив відкривати значення конкретних дрібних жестів щодо найближчих осіб, членів родини, приятелів . Зазначив, що ці жести часто гинуть в анонімності щоденного життя. "Йдеться про жести ніжності, прив'язаності, співчуття, однак вони вирішальні, важливі. Наприклад, гаряча страва, ніжний дотик, обійми, телефонний дзвінок ... Це жести дбання про щоденні дрібниці, які надають сенс життю говорячи, що між нами існує єдність і комунікація", - розповів Святіший Отець.

Папа помітив, що часто родини їдять мовчки, бо батьки дивляться телевізор, а діти - у телефони чи смартфони. Бракує взаємного слухання. Натомість кожен з нас потребує комунікації, розуміння потреб і прагнень іншої особи. "Існує мова, що складається з конкретних жестів, які потрібно берегти. На мою думку, стражданням цих днів є ця конкретність, яка має відкривати на іншого", - зазначив Франциск.
Святіший Отець висловив вдячність працівникам служби здоров'я, волонтерам та родинам жертв та додав: "Прошу, аби всі були поруч з тими, хто втратив своїх близьких, намагаючись їм товаришувати різним можливим чином. Ми всі повинні нести втіху засмученим", - підкреслив. Водночас Папа пригадав про обов'язок суспільної солідарності, що виражається, між іншим, у сплаті податків. Бо ті, які від них ухиляються, спричиняють те, що потребуючим не можна забезпечити медичних послуг.


На завершення свого інтерв'ю Франциск заохотив усіх до надії, навіть тих, хто не вірить: "Всі є дітьми Бога і Він дивиться на всіх. Навіть ті, хто ще не зустріли Бога, ті, хто не має дару віри, можуть знайти дорогу в тому, що добре, у що вірять: можуть знайти силу для своїх дітей, для родини, для братів у любові. Хтось може сказати: "Не можу молитись, бо не вірю". Але водночас, однак,  може вірити у любов оточуючих його людей і знайти там надію", - сказав Святіший Отець у інтерв'ю для італійського видання.    
 
Переклад КМЦ за Deon

Зображення Vatican News 
        

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий