Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Ян Собіло про епідемію: молитва, покута, навернення
09:08 П'ятниця 5 1 029
13-03-2020, 09:08

Єпископ Ян Собіло про епідемію: молитва, покута, навернення

У світі панує неспокій, страх, паніка. Причин багато, але зараз все суспільство паралізує справа коронавірусу.

Якщо будуть закриті церкви, то хто нас оборонить перед усіляким злом, навіть перед тим же вірусом?

Нас навчали на лекціях сакраментології, що живий Ісус доторкається до нашої душі і тіла. Він є Господом, Він є Лікарем наших душ і тіл! Саме до Нього приносили хворих і страждаючих, до Його одягу доторкалися ті, хто, не бачачи іншої дороги спасіння, саме в Ньому помітили і відчули Божу Міць. До Нього приходили прокажені, сліпі, до Нього приносили паралітиків, уражених хворобою. Нас паралізує щось гірше – страх.

Історія знає випадки, коли зарази та епідемії поширювалися по світу. В такі моменти наші предки зверталися до Бога через покутні богослужіння, сповідь, Святе Причастя. А зараз?

Не відправляється Євхаристія, забороняються сакраменти і сакраменталії. Невже ми більше не віримо, що Бог насправді діє через них? В Православній Церкві під час найбільших епідемій не заборонялося людям ходити до храмів. Усі приступали до Святого Причастя, отримуючи його з однієї ложечки. І ніхто не заразився. У центральній Німеччині, в місті Гофхайм, у XVII ст., коли навколо бушувала чума, вірні, під керівництвом своїх душпастирів, під час покутних процесій благали Бога оберегти їх від цієї страшної хвороби. Як подяку за те, що уціліли, вірні збудували на одному з пагорбів каплицю, яку присвятили Пресвятій Діві Марії. Щороку, в першу неділю липня, організовують паломництва до цієї каплиці, бо так пообіцяли.

У важкі моменти люди збиралися в церквах, каплицях, санктуаріях і просили Бога про рятунок від лиха і епідемії. В довірливій молитві зверталися до Бога, котрий усе може, а Господь в своєму безмежному Милосерді являв їм свою ласкавість.

Тому заохочую до більш палкої молитви! Нехай з наших сердець лине до неба струмінь довірливих благань, нехай цим молитовним постановам товаришує покута і навернення. За допомогою постів, умертвлень, справ милосердя, винагороджуймо Богові усе зло і брак віри. Перемінюймо наші серця, як нас заохочує пророк Єзекиїл: "Наверніться, зречіться всіх ваших переступів, щоб не мати вам більше приводу до гріха. Повідкидайте геть від себе ваші гріхи, якими ви згрішили супроти Мене, і зготуйте собі нове серце й новий дух. Чого ж бо вам умирати, доме Ізраїля? Мені бо не люба смерть помираючих, – слово Господа Бога. Наверніться ж і живіть!" (Єз 18, 30б-32).

Джерело: єпископ Ян Собіло

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
5 комментарі]ів
Крупник Ярослав Григорович
Додав Крупник Ярослав Григорович
14 березня 2020 08:44
Пандемія, пов'язана з коронавірусом, то теж "меч Господній" (пор.Єз.33:2)... Україна має навернутися до Господа Бога, Якого зреклася через ст.35 Основного Закону країни... Саме тому подана петиція до Президента України "ЗА ХРИСТИЯНСЬКУ ДЕРЖАВУ - ВИБРАНИЙ БОЖИЙ НАРОД", №22/084662... petition.president.gov.ua/petition/84662.
Євген Павловський
Додав Євген Павловський
24 березня 2020 19:16
"Тоді диявол бере його у святе місто, ставить на наріжник храму
. і каже: «Коли ти Син Божий, кинься додолу, написано бо: Він ангелам своїм волітиме про тебе, і вони візьмуть тебе на руки, щоб ти своєю ногою часом не спотикнувсь об камінь».
А Ісус сказав до нього: «Написано також: Не будеш спокушати Господа, Бога твого». (Євангеліє від Матея 4, 5-7)
Євген Павловський
Додав Євген Павловський
24 березня 2020 21:23
Дуже шкода,що єпископ Ян поводить себе настільки безвідповідально. "А я заохочую всіх приходити до Храмів на Святу Месу, молитися й приймати Причастя... Нічого не станется, давайте, кашляйте один на одного, розносіть заразу. Господь зробить так, що не захворієте..." Хотів би запитати цього єпископа, а що станеться, коли захворіє бабця - пенсіонерка, що не має грошей на лікування та доступу до спеціалістів, як має це все шановний єпископ? Або бездомний, що зайде порітись до Храму та заразить когось? Чи єпископ думав про це, коли писав своє "Бачення епідемії"? Чи взагалі єпископ Собіло розуміє, що ми живемо не в середньовіччі та не в Гофхаймі? І чи він здатен зрозуміти, що то таке - пандемія та людськи смерті? Такі закоики є по-перше безглуздими. По-друге, це є непідпорякування Папі Франціску, непослух. Єпископ Ян дуже красиво говорив про послух єпископу - ординарію Павлу на інгресі в Харкові 14-го лютого. Але що мислить єпископ Ян насправд і- знахрдиться в прямому протиріччі з декретом Єпископа Павла Гончарука від 21.03.2020, де йдеться про заборону всіляких публічних Мес та Молебнів на терені Харківсько- Запорізьклї дієцезії. Єпископе Яне, наберіться мудрості та здорового глузду, не мішайте набожність з фанатизмом. Не соромтеся...
alina
Додав alina
26 березня 2020 20:15
Цитата: Євген Павловський
Але що мислить єпископ Ян насправд і- знахрдиться в прямому протиріччі з декретом Єпископа Павла Гончарука від 21.03.2020, де йдеться про заборону всіляких публічних Мес та Молебнів на терені Харківсько- Запорізьклї дієцезії.
  Пане Євгене, на момент 13 березня, коли публікувався текст, заборони публічних Святих Меси ще не було. Можливо, ця інформація якось допоможе Вам зрозуміти ситуацію. Будьте здорові! =)
Євген Павловський
Додав Євген Павловський
26 березня 2020 21:48
Так, дійсно, на 13 Березня ще не було. Але єпископ Ян мав би видалити своє безглузде "заохочення" після 21-го. Або якось пояснити. Цього зроблено не було. І вам здоров'я