Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 березня, понеділок
18:40 Неділя 0 414
29-03-2020, 18:40

Літургія на кожен день, 30 березня, понеділок

(фіол) Понеділок V тижня Великого Посту
Хитрі лицеміри використовують почуття справедливості, щоб тиснути на суспільство чи навіть на Бога і Божих людей. Ісус, повен Божої любові і світлого розуму, неначе хоче безсторонньо сказати: “Сам покайся і одним грішником на світі стане менше”.

АНТИФОН НА ВХІД
Помилуй мене, Боже, бо мене напастує людина, * день-у-день воює проти мене й утискає. (Пор. Пс 56 (55), 2)

КОЛЕКТА
Боже, Ти з невимовною щедрістю наповнюєш нас всяким благословенням; † дай нам так переходити від старого життя до нового, * щоб ми приготувалися до слави Небесного Царства. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Дан 13, 41в-62
Читання з Книги пророка Даниїла.
Тим днями зібрання засудило Сусанну на смерть. Тоді Сусанна скрикнула сильним голосом і сказала: «О вічний Боже, знавче скритих речей, який відаєш усе раніше, ніж воно стане! Ти знаєш, що на мене вимовлено неправдиве свідчення, і ось я мушу вмерти, хоч я й не вчинила нічого з того, що оці мені злісно закидають». І почув Господь її голос, і як вели її на смерть, Бог збудив святий дух молодого хлопця на ім’я Даниїл, і цей скрикнув сильним голосом: «Я невинний у крові цієї!» Тоді увесь народ обернувся до нього й сказав: «Що то за слово, що ти промовив?» Він же, ставши посеред них, заговорив: «То ви такі нерозумні, сини Ізраїля? Не розсудивши й не розібравши ясно справи, засудили ви дочку Ізраїля! Поверніться назад до суду, бо оці вимовили на неї неправдиве свідчення». Увесь народ повернувся чимдуж, і старші народу сказали до нього: «Сідай отут посеред нас і повідай нам, бо Бог дав тобі право старшинства». Даниїл до них і каже: «Розлучіть їх один від одного далеко, я їх розсуджу». Як же вони були розлучені один від одного, він покликав одного з них і мовив до нього: «О застарілий у злі! Ось упали гріхи, які ти раніше накоїв, судивши суди несправедливі, засуджувавши невинних і відпускавши винних, тоді як Господь наказав: “Невинного й справедливого не смієш убивати”. Отож, якщо ти бачив оцю, скажи, під яким деревом ти їх обох бачив разом?» Той відповів: «Під мастиковим деревом». А Даниїл сказав: «Добре збрехав, на свою ж голову, бо ангел Божий уже взяв від Бога наказ розтяти тебе надвоє». Відпустив він цього й звелів привести другого та й сказав до нього: «З сімені Ханаана, а не Юди! Краса звела тебе, і пристрасть перевернула твоє серце! Так ви чинили з дочками Ізраїля, а ті, налякані, вам піддавались, але дочка Юди не знесла вашого беззаконня. Скажи мені, отже, під яким деревом ти захопив їх разом». Той відповів: «Під дубом». Даниїл промовив до нього: «Добре збрехав і ти на твою голову, бо ангел Божий з мечем у руці вже чекає, щоб розпанахати тебе надвоє, аби вигубити вас». І вигукнули усі збори сильним голосом й благословили Бога, який спасає тих, які надіються на Нього. А далі встали на обох старих, бо Даниїл власними ж їхніми губами довів, що вони дали неправдиве свідчення, і з ними зроблено так, як вони заслуговували за свій злий намір супроти ближнього, – вчинено з ними за законом Мойсея й убито їх, і того дня була врятована кров невинна. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 23, 1-3а. 3бв-4аб. 4вг-5аб. 5вг-6
Зла не злякаюсь, бо Господь зі мною.
Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дає мені відпочити,
веде мене на тихі води; *
мою душу Він обновляє.
Веде мене праведності стежками *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
зла не злякаюсь, бо Ти зі мною.
Твій жезл і Твій посох – *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
навпроти тих, які мене утискають.
Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож в усі дні життя мого †
доброта і милосердя супроводжувати мене будуть, *
і я на довгі дні поселюся в домі Господнім.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Єз 33, 11
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Я не бажаю смерті грішника – слово Господа Бога,
бажаю, щоб відвернувся від своєї дороги і щоб жив він.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 8, 12-20
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус промовляв до фарисеїв, кажучи: «Я є світло для світу! Хто йде за Мною, той не ходитиме в темряві, але матиме світло життя». Однак фарисеї Йому сказали: «Ти свідчиш про самого себе; Твоє свідчення не є правдивим». У відповідь Ісус сказав їм: «Якщо Я і свідчу про самого себе, Моє свідчення є правдивим, бо Я знаю, звідки прийшов і куди йду; а ви не знаєте, звідки Я і куди йду. Ви по-тілесному судите, – Я ж не суджу нікого. А якщо Я і суджу, то Мій суд є правдивим, бо Я не один, але Я і Той, хто Мене послав, – Отець. У вашому ж таки Законі написано, що свідчення двох людей є правдивим. Я – той, хто свідчить про самого себе, а також свідчить про Мене Той, хто Мене послав, – Отець!» Тоді запитали Його: «Де Твій Отець?» Ісус відповів: «Ні Мене не знаєте, ні Мого Отця; коли б ви Мене знали, то знали б і Мого Отця». Ці слова Він сказав біля скарбниці, навчаючи в храмі, й ніхто не схопив Його, бо ще не прийшла Його година. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос рятує від смерті навіть найбільших грішників, тому з вірою молимося:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він завжди сміливо захищав гідність людини і моральні принципи християнства.
2. Молімося за священиків, щоб вони власним життям да­вали віруючим приклад святості та праведності.
3. Молімося за молодь, щоб вона вміла протистояти спо­кусам сучасності.
4. Молімося за всіх, хто переживає час реколекцій, щоб вони, підтримувані Божою благодаттю, втілювали в життя хри­стиянські ідеали.
5. Молімося за померлих, щоб наш добрий Отець простив їх і прийняв у свої батьківські обійми.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми не занедбували молитви і яв­ляли плоди свого навернення в любові до ближнього.
Всемилостивий Господи Ісусе Христе, змий своєю Пресвятою Кров’ю наші гріхи і вчини, щоб ми з Твоєю допомогою пере­могли спокуси. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, дозволь нам, зібраним для звершення святих тайн, * разом з плодами тілесної покути з радістю явити Тобі чистоту наших душ. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Господні страсті № 11

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ніхто не осудив тебе? * Ніхто, Господи. * То і Я тебе не осуджую. * Йди та вже віднині не гріши.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Зміцнені благодаттю Твого таїнства, просимо Тебе, Господи: † очисти нас ним від схильності до зла, * щоб ми наближалися до Тебе, наслідуючи Христа. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Визволи, Господи, від гріхів люд, що Тебе благає, † щоб, коли він перебуватиме у спасенному наверненні, * його не змогли подолати ніякі труднощі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий